Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Paříž versus New York: Kulturní rozdíly

Vahram Muratyan ve svých grafikách vystihl drobné rozdíly a klišé obou světových metropolí. Proč ho oslovilo módní impérium Prada?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jozef Gáfrik

11. 6. 2012 9:32
Tu knihu
musim mit. Popularitu 50./60. let odstartoval serial Mad men, neni liz pravda? Nejen reklama Prady mi prijde silne inspirovana. Ale mam vyhradu ke spojeni "Pokud by ale přece jen někdo neměl vintage patiny dost" - patina je vzdycky vintage, a slovosled take musi byt jiny: "pokud by neměl patiny vintage dost" anebo "vintážové patiny".
0 0
možnosti

Martin_Maxa

12. 6. 2012 8:45
Popularita 50./60. let
Mad Men k tomu nepochybně přispěl, ale najít počátky této inspirace bude velmi těžké. Minimálně ve stejném roce jako Mad Men vyšla i počítačová hra Bioshock, která byla kritikou velmi dobře přijata i díky zasazení do nádherného prostředí vrcholného Art Deca. Vzhledem k tomu, že jak hra, tak i seriál byly nepochybně vyvíjeny už rok, či dva, předtím, myslím, že ta vlna se začala zvedat jinde a jindy. Je to vlastně dost zajímává otázka. Kdybyste k tomu měl/a nějaké další poznatky, budu rád, když se podělíte. Děkuji a jsem s pozdravemMartin Maxa
0 0
možnosti