Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Pospíšil nebude tím pravým zachráncem ODS. Ostatně, zachránit ODS možná už nelze.

Dle 47,9 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ by současný místopředseda občanských demokratů Jiří Pospíšil neměl řídit ODS.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZO

9. 1. 2013 9:32
Program ODS
Programově je ODS stranou, jež plní současný světový trend  nejlépe z našeho politického spektra. ČSSD je ale jejím nutným doplňkem, pro docílení jisté harmonie společnosti. Nutnost realizace takového programu  minimálně do roku 2020 je nutná  pro vyhnutí se nepříjemným dopadům na životní úroveňobčanů. ( mimo jiné zapadnutí do dluhové pasti)Dnešní překážkou k dosažení stanoveného cíle je její personální obsazení.Bez uskutečněn zásadních změn je dosažení tohoto cíle ohroženo.O jaké reformy jde, není třeba popisovat, jsouvětšině občanů jasné. Není to ani úkol občanů, ale volených zástupců lidu, kteří jsou za to dobře placeni.
0 0
možnosti
LN
7 ze šesti očních lékařů doporučuje písmenkové těstoviny Babiš
Babiš platí České pozici za podobné nesmysly? Copak volič = vrcholový manažer dotázaný ČP? 8-O
0 0
možnosti
S

Schwalbe

1. 11. 2012 17:22
Zajímavý článek
Domnívám se ale, že pan Pospíšil nenese vinu na pádu ODS. Jako loajální a slušný úředník, snažil se vykonávat svou funkci podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Přiznal otevřeně své chyby z předchozího ministerského angažmá, což se v Česku tak často nevidí. V tom má body plus, a nemyslím si, že to byl jen populistický kalkul.Sešup ODS nastal už v okamžiku, kdy se Nečas nedovedl rázně vypořádat kauzou Michálek - Drobil. Dalším Nečasovým selháním je fakt, že si nechal přerůst přes hlavu svého ministra financí, když už se dopustil té neprozřetelnosti a neponechal tento veledůležitý rezort vlastní straně. Na tyto záležitosti neměl Pospíšil ani jako ministr ani jako straník pražádný vliv.
0 0
možnosti
K

Kk

1. 11. 2012 15:48
Ani Pospíšil ODS nezachrání
 Chtělo by se věřit, že po po prohraných volbách začne v ODS sebereflexe a zvyšování názorového vlivu takových vrcholových členů ODS, kterým opravdu záleží na kvalitě společnosti, poctivých pravicových hodnotách a snižování korupce.Avšak v druhém kole senátních voleb ODS podpořila socialistu Křečka v souboji s bojovníkem proti korupci Michálkovi... Takže to s tím obrozováním ODS asi nebude tak horké!Proto se domnívám, že ani nastávající kongres ODS nastoupenou cestu do pekel nezmění: slaboch Nečas zůstane předsedou, kmotři zůstanou u vlivu a pravicově orientovaní čeští občané ještě hodně dlouho zůstanou bez naděje na lepší a spravedlivější společnost... 
0 0
možnosti
K

Kk

1. 11. 2012 15:46
ODS opravdu spěje ke konci!
 Když před více než dvěma lety zvítězila ve volbách do Poslanecké sněmovny ODS a byla poprvé v novodobé historii ČR sestavena vládnoucí středo-pravicová koalice s pohodlnou většinou, mnoho občanů ČR, zejména těch pravicově orientovaných, se zaradovalo, že se blýská na lepší časy a bude příležitost prosadit potřebné reformy. Že ODS úspěšně postupuje mílovými kroky na cestě zprava doleva, na tom má lví podíl i pan Pospíšil. Nedokázal z pozice "Ministra spravedlnosti" zabránit nespravedlnostem a porušování listiny základních práv a svobod! Výsledkem vlády ODS je totální morální úpadek společnosti a totální znechucení občanů ČR, zejména těch pravicově orientovaných! Takže co současná vláda naslibovala a pak udělala či neudělala:nesnížila rozhazovačnost a nehospodárnost státu, zato zvýšila daně, aby občanům umožnila hradit účet za její neschopnost a neochotu šetřitnezatočila s korupcí, zato úspěšně eliminovala některé svědky a ohlašovatele korupce (Michálek, ...), útočí na poctivé policisty dělající svoji práci a zbavuje se výkonných policistůnesnížila nezaměstnanost, zato zavedla nucené veřejné práce pro krátkodobě (!) nezaměstnané (již po 2 měsících!)nezatočila s exekutorskou mafií, zato pro ni po provedení kosmetických úprav v legislativě zachovala její výsady, a dále umožňuje českému soudnímu systému posvěcovat masivní porušování lidských práv a svobodneochránila obyvatele ČR před potenciálně jedovatými polskými potravinami (tj. všemi obsahujícími polskou sůl), zato okamžitě a bez podmínek akceptovala tlak z EU na zákaz exportu tvrdého alkoholu v době výskytu metanoluneochránila obyvatele ČR před jedovatým alkoholem, zato rozpustila vyšetřovací policejní tým, jenž byl už příliš blízko rozkrytí lihové mafienezaručila svobodu občanů a dodržování listiny základních práv a svobod, zato začala produkovat nové politické vězně (viz Roman Smetana)
0 0
možnosti
JD

John Dear

1. 11. 2012 15:30
Super článek, sice hodně dlouhý, ale maximálně výstižný !!!!!
Blahopřeji, jen tak dál ! Jako manažer jsem zvyklý číst maximálně tak 2 strany A4, přesto jsem dočetl až do konce. Moc zajímavé a hlavně pravdivé !!!!!
0 0
možnosti
P

Pug

1. 11. 2012 12:38
článek
S veškerou úctou: článek je k neučtení.
0 0
možnosti
KV
Neškodilo by jmenovitě uvést
seznam tzv. vrcholových manažerů, vytahovat se názory neexistujících nebo neznámých není zrovna poctivá novinařina.
0 0
možnosti