Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Potravináři chystají bitvu s mýty o kvalitě svého zboží

České potraviny jsou méně kvalitní, oproti zahraničí jsou k dispozici v omezeném výběru, a ještě k tomu předražené. Je to pravda, nebo ne?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Falkon Nightsdale

11. 2. 2013 17:36
Ne zcela správný úhel pohledu.
Cituji:"Výsledkem je obecně rozšířený názor značné části spotřebitelské veřejnosti, že české potraviny jsou méně kvalitní, oproti zahraničí jsou k dispozici v omezeném výběru, a ještě k tomu jsou předražené. A politici vozí důchodce na nákupy zlevněných potravin do Německa. Pokud by to takhle šlo dál, asi bychom museli minimálně nějakou část tuzemských potravinářských podniků zavřít." 1)  Pokud slovo "české" nahradíme slovy "v česku prodávané", pak nezbývá než souhlasit. Ano, skutečně se tu prodávají předražené A/NEBO nekvalitní potraviny, především z Polska. 2) Ne, pokud by to takhle šlo dál, zavíralo by se v Polsku. Ostatně menší čeští potravináři už zvolna přechází na model "farmářských trhů" a D-systém a ti větší často dost exportují. (Nehled k tomu, že i v supermarketech vidím velmi mnoho lidí zkoumat výrobky a hledat oválek s kódem původu)
0 0
možnosti

9. 2. 2013 19:55
Ad "Povede se jí rehabilitovat pověst českých potravin?"
A ony někdy české potraviny nějakou dobrou pověst měly? Živě si pamatuji českou papu tak od roku 1965 - a okouzlení nikde, s výjimkou babiččiných zavařenin a buchet.
0 0
možnosti
Výběr dostupných potravin na českém trhu nikdy nebyl větší,
než je dnes. Každý má možnost si vybrat podle kvality i ceny. Nechápu, jak si může někdo stěžovat, že podstatná část populace hledí na potraviny jen jako na prostředek k přežití a dává přednost levnější kategorii. "Soudruzi z NDR asi někde udělali chybu..." :-PNení nakonec největší problém v tom, že byrokracie a množství předpisů vztahujících se k produkci a prodeji potravin nutně vede (kromě jiných, např. bio-palivových faktorů) ke zdražování a omezování malovýroby?
0 0
možnosti

16. 3. 2013 6:28
snívajte s nami
Pán sníva? Prosím adresu,kde dostanem výber potravín podľa môjho gesta peôáženky a záhradky ( nie farmarky )? Adresy mám Dresden Perfetto, Salzburg, St.Blasien, Narbonne, Andorra, ale Praha? Nie .A všetko lacnejšie. Posledne Spittal am Semmering - super paradejky, pomaranče a chlebík ako od babičky z roku 1965 a to bol teda ozaj dobrý chlebík, nie dnešný s max 65% strúhanky. Budíček!!!!
0 0
možnosti

Petku

8. 2. 2013 21:47
to není třeba
Mylím, že není třeba to nějak obhajovat. Kritika na potraviny ze strany zákazníků je na dovezené výrobky do čech, které jsou přímo vyrobeny pro zdejší řetězce. Zde je problém v menších gramažích a ošizených receptůrách.  Prostě lidé musí začít číst etikety výrobků a ty věci nekupovat. Já jsem začal jezdit nakupovat potraviny a dětské jídlo včetně kosmetiky do německa. Nekupuju tam ale jogurty od dannone ale od německých výrobců. Prostě i tam nenakupuju tyhle nadnárodní značky. U nás v čechách je dost kvalitních výrobců a výrobků ale ty nenajdete v supermarketech ale úplně jinde.
0 0
možnosti
Reklama na léky je prohibována, reklama na jídlo je
neslušná. Prababička fackovala, jen někdo jídlo komentoval, babička argumentovala lístkem  dodnes schovaným, jež píše její bratr , který asi pro rodový nedostatek vhodného enzymu nejedl brambory, tehdy 50% stravy. Na bojišti se mu po nich stýskalo, byla jen řepa krmná,  a než padl trpce litoval a se omlouval, že byl nevděčný. Tedy jídlo, stolování,  je sociální a tak i posvátný faktor. Jen čuně žere i samo i přímo z ledničky. Taliáni jedí i na ulici, což zmatení lidé napodobují, ač jim do zmrzliny padá sušený psí trus, ve kterém se brouzdají...Poradce není od věci, ale podobně jako u lékaře, je dobré vyžádat si stanovisko dvou, tří. Pokud je doktor zadarmo jako dvacetník pro žebráka, má ovšem každý pravdu. Poradce se platí a tak tam i více objektivity. Kdo si na doktory udělal nnávyk jako na pivo, může v jejich stávce oblažit svou přítomností poradce, aby jeho absťák byl snesitelnější.Sjuprmarket je mi fajn, mají tam slevy. Tak chodím v ideální hodinu a den do těch pro bohaté, kde do slev padá nejvíc, luxus mám rád, jinak na něj nemám.Ale i ty pro chudé, kde je to horší pro fronty u pokladen, obvykle mají nesrovnatelně lepší věci než skoro cokoliv před ´89. Pracoval jsem i v mlíkárně, nechci vám kazit chuť. 5O. léta byla horší. Domácí produkce sice byla kvalitnější, ale vykrojilo se i nahnilé, maso přeuzené, jídlo ohřívané atd. Naštěstí trávení je jen roura, pokud je dost hladu, má čas se zregenerovat. Tak i u zmíněného vojína ,přísaze na rozdíl od desertérů kolem Masaryka věrného, začala i škrob extremně koncentrovaný, trávit.
0 0
možnosti
Už i teta kotelnice Jílková bude bojovat proti potravinám
z Polska. Babiš s Bendlem mají vliv i na veřejnoprávní ČT.... :-P
0 0
možnosti
Foto

Hit

8. 2. 2013 14:34
Bitva s mýty?
Od Babiše, který má pod palcem osivo, mlýny, pekárny, mlékárny, pěstování i zpracování řepky, chov prasat, masokombináty, hnojivo, pesticidy, obchody s komoditami to sedí a nevěřím mu ani nos mezi očima. Jako chtít větší kvalitu a konkurenci od výrobců margarínů, když to vlastně válcuje Unilever.
0 0
možnosti

10. 2. 2013 18:47
Kvalitní margarín...
Vy opravdu toužíte jíst "kvalitní margarín"?
0 0
možnosti