Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Automatizace faktur minimalizuje náklady a šetří čas

Ruční zpracování účetních dokladů je velice neefektivní metoda, která v současném světě moderních technologií ztrácí svůj smysl.

Automatizace faktur minimalizuje náklady a šetří čas foto: Impression Media,s.r.o.

Automatizace faktur neboli vytěžování dat z faktur tak nachází ve firmách stále častější uplatnění, jelikož jde o efektivní metodu zpracování dat z faktur a také přináší firmám řadu výhod.

Efektivní práce s daty

Vytěžování faktur využívá pro práci s daty specializovanou technologii OCR neboli optické rozpoznávání znaků, jež dokáže kvalitně zpracovat data. Zapojením automatizace faktur do firmy se tak zlepšuje a zrychluje zpracování dokumentů ve firmě. Navíc díky umělé inteligenci dokáže snadno rozpoznat, o jaký dokument či doklad se jedná a správně ho vytěžit. Účetní software dokáže zpracovávat nejen faktury, ale také objednávky, dodací listy a další dokumenty.

Přínosy vytěžování dat

Důvodem rozšiřování a popularity automatického vytěžování dat ve firmách spočívá v mnoha výhodách. Mezi hlavní přínosy vytěžování dat patří zejména zrychlení firemních procesů spojených se zpracováním dokumentů. Ušetřený čas tak mohou zaměstnanci věnovat jiné práci. Automatizace faktur také významně snižuje chybovost při přepisu faktur a automaticky kontroluje vytěžená data. Odvedená práce při zapojení automatizace je tak daleko rychlejší a kvalitnější. Vytěžování dat má vliv i na snížení provozních nákladů.

Faktury v bezpečí

Inteligentní vytěžování faktur také jistým způsobem poskytuje ochranu vytěžovaným dokumentům. Dokumenty na papíře se mohou ztratit či znehodnotit. Vytěžování faktur je však převede do elektronické podoby a uchová v uložišti, díky tomu tak budou v bezpečí a půjdou snadno najít.

Pro vytěžování dokumentů se v mnoha firmách hojně používá například účetní software Redque.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!