Středa 24. února 2021svátek má Matěj 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy | foto: AAA Taxi

Mezi využívané firemní benefity patří služební vozidla. Pokud je ale zaměstnanci mají k dispozici i k soukromým účelům, musí je dle zákona č. 586/1992 Sb. danit. Čím dražší automobil byl, tím více za něj měsíčně odvedete státu. A vlastní flotila vozidel není výhodná ani pro samotné firmy.

Služební vozidla poskytovaná i pro soukromé účely zasáhnou zaměstnancům do jejich výplaty. Není přitom rozhodující, zda zaměstnanec auto skutečně k soukromým účelům používá nebo nepoužívá, rozhodující je, že takovéto auto k soukromým účelům k dispozici má. Bez ohledu na počet ujetých kilometrů je mu účtován nepeněžní příjem do základu daně ve výši 1 % z pořizovací ceny vozu. Automobil za 700 tisíc tak navýší daňový základ zaměstnance o 7 000 Kč. Každý měsíc tedy dostane čistého i o několik tisíc korun méně.

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

Největší pražská taxislužba nabízí program AAA Taxi pro firmy.

Problémy s vedením účetnictví i parkovacími místy

Výhody z poskytování služebních automobilů zaměstnancům neplynou ani samotným firmám. Dříve takovýto nepeněžní příjem nevstupoval do vyměřovacího základu pro odvod sociálního a zdravotního pojištění, takže bylo pro společnosti levnější poskytnout zaměstnancům služební auto, než jim zvyšovat mzdu. Dnes už ale takovéto úlevy neplatí a služební vozidla jsou pro účetnictví jen zátěž.

U každého služebního automobilu musí být vedena kniha jízd, ve které se eviduje každá jízda. Nutné je také rozlišování služebních a soukromých cest, aby se správně vypočítaly náklady na vozidlo a odpisy.

Kde vaše firma sídlí? Pokud máte prestižní adresu v žádaných lokalitách Prahy, určitě se potýkáte s nedostatkem parkovacích míst. A spousta společností si nemůže dovolit vlastní hlídané parkoviště.

Přesto je ale pro spoustu profesí automobil důležitý. Obchodní zástupci, realitní makléři, servisní pracovníci a mnozí další zaměstnanci jsou neustále na cestách a služební vůz potřebují stejně jako mobilní telefon. Na svých pracovních schůzkách potřebují být včas a operativně se přemísťovat z jedné na druhou.

Taxislužby nahrazují služební vozidla

Ideální alternativou ke služebním vozům jsou smluvní taxislužby. Mnohé firmy využívají taxíky na osobní schůzky, cesty do práce, ale i jako bonusy pro své zaměstnance. V metropoli je využívání vozidel taxi nákladově výhodnější, než vlastnit a provozovat firemní vozy a ještě řešit parkování.

Velmi oblíbený mezi velkými i malými firmami je program AAA Taxi pro firmy od největší pražské taxislužby. Vaši zaměstnanci a obchodní partneři mohou využívat bezhotovostní jízdy na účet s hromadnou měsíční fakturací. K cestování nepotřebujete hotovost, ani platební kartu.

Klientská řešení AAA Taxi umožňují nejen plánování, ale i zpětnou kontrolu a podrobný monitoring všech uskutečněných jízd. Získáte tak neustálý přehled o nákladech i jednotlivých jízdách.

Mějte služební jízdy neustále pod kontrolou

Pomocí vlastního zákaznického firemního účtu můžete spravovat seznam zaměstnanců, kteří u vás mají na firemní bezhotovostní jízdy nárok. Pro identifikace u řidiče taxi mají k dispozici zákaznické karty s jedinečným kódem. Každému zaměstnanci můžete na kartě vytvořit limit nebo určit na jakých trasách může taxi využívat. Pro jednorázové jízdy, speciální akce a své obchodní partnery můžete sami vytvářet jízdní vouchery a využívat je přes smartphony.

Spolehnout se můžete nejen na garantovanou smluvní sazbu 19,90 Kč za km pro jízdy po Praze a z letiště, ale i na pevné ceny na smluvně dohodnutých trasách, což oproti konkurenčním službám představuje značnou výhodu a úsporu nákladů, protože firmy poptávají většinu jízd právě v dopravních špičkách.

Firemním taxíkům se daří, nahrazují služební vozy

Mobilní aplikace AAA Taxi je k dispozici pro Android a iOS.

V taxíku mohou vaši zaměstnanci pohodlně vyřídit i emaily či telefonáty

Řidiči AAA splňují veškeré nároky na spolehlivost dle zákona a mají vozidla řádně pojištěná pro provoz taxislužby. Typ vozu si můžete vybrat, k dispozici jsou vozy vyšší třídy i nekuřácké vozy. Na vyžádání přijede pro zákazníka vůz s řidičem s požadovanou jazykovou vybaveností. AAA Taxi nenavyšuje ceny koeficienty v dopravních špičkách, cena je vždy transparentní. Vaše požadavky řeší operátoři v zákaznickém centru 24 hodin denně. V každém voze AAA je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

Jak na to?

Program AAA Taxi pro firmy můžete využívat velmi jednoduše. Stačí uzavřít smlouvu o poskytování taxislužby a aktivovat svůj zákaznický profil. Na základě smlouvy získáte účet s online přístupem a vše ostatní můžete vyřešit přes dispečink nebo mobilní aplikaci AAA Taxi.

Další informace a novinky najdete na www.aaataxi.cz.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...