130 let
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak investovat ve druhém čtvrtletí?

  •   0:01
Vítáme vás u výhledu na 2. čtvrtletí Insights 2014 Q2 Outlook, který pro vás připravila Saxo Bank a TradingFloor.com.

V tomto čtvrtletí se bude pro Evropu v mnoha ohledech lámat chleba.

Oživení americké ekonomiky se i přes tuhou zimu, kterou zažila, vyvíjí slibně, a Asie bude dále usilovat o rebalancování, které zůstane aktuální po celý rok 2014. V Evropě se, alespoň pro tento kvartál, nic nemění.

Je dost pravděpodobné, že volby do Evropského parlamentu, které se odehrají v květnu a budou naprosto klíčové, zasadí ránu všem, kteří podporují myšlenku společné Evropy. Velmi reálná možnost, že euroskeptici vytvoří v Evropském parlamentu největší frakci, povede nutně k tomu, aby se celý evropský projekt znovu přehodnotil a obzvláště, aby se odstranily zásadní chyby, které doprovázejí společnou měnu.

Ale vzhledem k tomu, že má Brusel vždy tendenci řešit tyto problémy vlastním způsobem, neočekává se, že by k přehodnocení došlo.

Možná, že nakonec to nebude ani důležité. Ukazuje se, že Německo, motor růstu eurozóny, pravděpodobně bude následovat problémy zasaženou Francii do hlubin recese. A zdánlivě lepší výsledky ekonomik zemí Středozemí nejsou ničím jiným než přeléváním jejich chronických problémů do jádra Evropy.

A pak je tu otázka Ukrajiny. Ruská intervence na Krymském poloostrově je pověstným železem přilévaným do ohně, který se šíří starým kontinentem. Krátkozraká energetická strategie Evropy vedla k tomu, že je teď nepříjemně závislá na tomto sousedním gigantu a hrozba sankcí nejspíš způsobí to, že Moskva zatne své drápy ještě hlouběji.

Vstupujeme do nebezpečné zóny. Situace může mít dalekosáhlé následky, které je ale těžké předvídat. Ať už se to vyvine jakkoli, Evropa za to určitě zaplatí. Jedinou neznámou zůstává, jak moc vysoká cena to bude.

Celý investiční výhled najdete na stránkách www.saxobank.cz.

Kim Fournais a Lars Seier Christensen, spoluzakladatelé a výkonní ředitelé Saxo Bank