Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jak si stojí profesní vzdělávání v období krize?

Kolik lidí se v dnešní době odhodlává investovat do vzdělání a co od toho očekávají? Existuje přímá úměra mezi počtem nových studentů či absolventů programů MBA a dobou strávenou v lockdownu?

Jak si stojí profesní vzdělávání v období krize? foto: European School of Business & Management SE

Na to, jak si stojí instituty nabízející profesní vzdělávání v období krize jsme se zeptali Kateřiny Hrstkové a Simony Lanči ze studijního oddělení European School of Business & Management (ESBM).

Dobrý den, v první řadě mi dovolte poděkovat za váš čas. Ráda bych začala zcela narovinu – jak to teď s časem vlastně máte? Utlumil lockdown i vaši společnost nebo naopak máte práce až nad hlavu?

Dobrý den a děkujeme za důvěru. Lockdown přinesl do naší školy především nové výzvy. ESBM poskytuje kombinovanou formu studia MBA, a právě prezenční část byla vzhledem ke všem vládním nařízením zcela pozastavena. I přes tato omezení jsme však našim studentům chtěli semináře nadále poskytovat, protože přímý kontakt s lektory je nenahraditelný. Veškerá prezenční setkání jsme proto převedli do on-line formy, což byl sice náročný úkol, ale s výsledkem jsme nadmíru spokojené. To, že jsme dokázali semináře realizovat, ač trochu jinou formou, je bezpochyby jedním z hlavních důvodů spokojenosti našich studentů, což nás těší ze všeho nejvíce.

Zaznamenáváte tedy spíše nárust přihlášek do studia MBA?

Nárůst přihlášek zaznamenáváme každoročně, ale musím přiznat, že na jaře loňského roku jsme netrpělivě čekali, jak se bude situace s ohledem na pandemii COVID-19 vyvíjet. Naštěstí jsme nezaznamenali pokles zájmu o profesní vzdělávání, naopak evidujeme více přihlášek ke studiu i větší množství dotazů ohledně programů MBA.

Čím si tento zájem o manažerské vzdělání vysvětlujete?

Nabízíme profesní vzdělávání, které je velmi cenění právě pro své zaměření. Myslím, že si lidé začali v poslední době uvědomovat více než kdy dříve, že obecně díky vzdělání stoupá jejich hodnota na trhu práce. Nejen že dochází k jejich osobnímu růstu, ale zvyšují se i jejich profesní zkušenosti, dovednosti a logické uvažování, které zaměstnavatelé v nynější době nejvíce oceňují. Dobrý manažer musí být zdatným obchodníkem, úředníkem i psychologem. A to vše studium MBA na ESBM nabízí.

Jak vypadá váš typický student?

Náš typický student je ten, kdo má zájem prohlubovat své dosavadní znalosti a zároveň se učit něco nového. Díky tomu je následně schopen všechny dovednosti a schopnosti využít ve svém zaměstnání, ve firmě. Titulem MBA se pyšní lidé všech věkových kategorií a profesních zaměření.

Proč by si měl zájemce o titul MBA vybrat zrovna vaši školu?

Nejdůležitější přednosti studia na ESBM se těžko unifikují, proto všem čtenářům doporučujeme, aby nahlédli do referencí od našich úspěšných absolventů, v čem konkrétně oni našli tu největší přidanou hodnotu studia MBA u nás. Za zmínku dle mého názoru stojí, že ESBM nabízí studentům opravdu flexibilní formu studia, která je v dnešní hektické době velmi žádaná. Termíny seminářů si studenti volí libovolně, a tak nejsou z naší strany limitováni, ale mohou studium uzpůsobit svým možnostem a preferencím. Naší velkou konkurenční výhodou je také nejen získaná akreditace od Accreditation Service for International Schools, Colleges and Universities, dokazující vysokou kvalitu a prestiž manažerského vzdělávání na ESBM, ale i mnoho dalších členství ve významných organizacích zaměřujících se na podporu postgraduálního vzdělávání.