Sobota 25. června 2022, svátek má Ivan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam teď s penězi? Vsaďte na zbrojení!

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pro každé období v historii finančních trhů bychom našli typickou komoditu nebo sektor, kterému se v něm mimořádně daří. Od koření přes tulipány a bavlnu až po „internetové“ firmy na přelomu milénia, respektive technologické firmy v době covidu. Teď svět upíná pozornost na zbraně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kam teď s penězi? Vsaďte na zbrojení! foto: Brněnská zbrojovka FK Brno Corporation

Světové výdaje na armádu a zbrojení v loňském roce po sedmé v řadě vzrostly a poprvé přesáhly dva biliony dolarů (45 bilionů korun). A to navzdory negativním ekonomickým dopadům pandemie covidu-19.

Nejvíc na armádu jako tradičně vydaly Spojené státy, Čína a Indie. Na čtvrtém místě pak Velká Británie a na pátém Rusko, které na „obranu“ vynakládá 4,1 procenta HDP – podstatně víc než světový průměr.

V Česku do ní má jít podle současných plánů o 48 miliard víc než se plánovalo a do roku 2025 chce vláda uzákonit výdaje na obranu ve výši 2 procent HDP.

ZAKÁZKY ZA MILIARDY

Není se co divit. Ruská agrese na Ukrajině donutila celou Evropu, aby začala brát rozpočty na zbrojení, v nichž se do té doby s oblibou nejvíc škrtalo, daleko vážněji.

A tak tu máme nákup ručních palných zbraní od České zbrojovky za přibližně 1 miliardu korun a nákladní Tatrovky za minimálně podobně vysokou částku. A další (nejen) státní zakázky budou rychle přibývat.

Protože, jak říká předseda vlády Petr Fiala, „díky zapojení domácích firem jsou výdaje na zbrojení zároveň podporou českého průmyslu. Naší ekonomiky a zaměstnanosti.“

Kam teď s penězi? Vsaďte na zbrojení!

ZBRAŇOVÁ HOREČKA

Navíc české ruční zbraně rády nakupují státní i soukromé subjekty ze Spojených států nebo Středního východu.

K tomu přičtěte fakt, že v posledních týdnech a měsících se stále více Čechů zajímá o získání zbrojního průkazu a držení zbraně. Výrazně víc uchazečů se také hlásí do služby v aktivních zálohách, v některých krajích dokonce až desetinásobně. A firmy, které staví soukromé protiatomové kryty, mají vyškrtané kalendáře na osm let dopředu.

To je úplná zbraňová horečka, která nejspíš bude ještě pár let trvat. A v době, kdy inflace a všeobecné zdražování ukrajuje z našich úspor skoro 15 procent ročně, by byla škoda jí nevyužít.

JAK NA NÍ VYDĚLAT?

Špatná zpráva je, že kvůli loňskému rekordnímu výsledku na akciových trzích a současné „špatné náladě“ se na burzách zatím nedaří žádným firmám. Ani těm zbrojařským.

Boeing je za uplynulý půlrok minus 33 procent, slavný Palantir dokonce 60 procent a General Dynamics sice po začátku invaze slušně narostla, ale mezitím už zase spadla o 10 procent.

Trhy jsou teď tak volatilní, že předpovídat jakýkoli vývoj je jako věštit z křišťálové koule. Jedna zajímavá příležitost se ale přece jen nabízí.

Kam teď s penězi? Vsaďte na zbrojení!

PISTOLÍ Z BRNA!

Brněnská zbrojovka FK Brno Corporation, která je mimo jiné výrobcem jedné z nejvýkonnějších pistolí na světě a v USA i na Středním východě má obrovské jméno, právě vyvinula nový typ krátké pistole PSD SL se zúženým závěrem a novým systémem uchycení optiky a vybírá finance na masovou výrobu.

Prototyp už má hotový, všechny patenty v Evropě i USA zapsané a na její zbraně už se stojí fronty. Jen je vyrobit…

Právě na výrobu teď proto vydala dvouleté dluhopisy v objemu 25 milionů korun, které můžete nakoupit už od 50 tisíc korun a dostanete za ně slušný úrok 9,5 %.

Současnou inflaci tím sice úplně nepřebijete, ale nic lepšího asi nikde nenajdete. Rozhodně ne s tak nízkým rizikem jako u stabilní firmy s majetkem a tržbami ve stovkách milionů.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Prodej bytu 2+1 v centru Ledče nad Sázavou
Prodej bytu 2+1 v centru Ledče nad Sázavou

Jaroslava Haška, Ledeč nad Sázavou, okres Havlíčkův Brod
2 499 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat