Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kdy se vám na rekonstrukci více vyplatí hypotéka a kdy půjčka?

Kdy se vám na rekonstrukci více vyplatí hypotéka a kdy půjčka? foto: Impression Media,s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rekonstrukce nemovitosti je jednou z věcí, které pro většinu lidí znamenají největší potencionální investice. Také z toho důvodu můžeme na finančním trhu najít poměrně dost velké množství služeb, které umožňují financování rekonstrukcí domácností různými metodami.

Mezi těmi nejčastějšími jsou především hypotéky na rekonstrukce a velice podobné půjčky na rekonstrukce. Obojí ale mají odlišné požadavky, a především odlišný průběh. A obojí se vám v některých ohledech mohou více či méně vyplatit.

Dlouhé splácení, ale také vysoké úroky

Hypotéky jsou postaveny tak, aby mohly poskytnout na rekonstrukci výrazné částky, ale přitom bylo možné je postupně a klidně splácet. Nepříjemností je ale fakt, že délka splácení také znamená vysoké úrokové sazby, které ve výsledku znamenají neskromné peníze, které budete doplácet. V tom je hypotéka na rekonstrukci rozhodně méně výhodná. Jenže právě ono dlouhé splácení po menších splátkách je důvodem, proč je spousta lidí zvolí.

Ne každý ale na hypotéku dosáhne

Samotné poskytnutí hypotéky ale není žádnou samozřejmostí a zcela naopak se také dost často může jednat o nepříjemně komplikovanou záležitost. Ačkoliv má víceméně každý hypotéka výpočet trošku odlišný podle konkrétní společnosti, tak hypotéky musí zároveň také splňovat konkrétní nařízení finančního úřadu. Ta jsou ochranným mechanismem obyvatel. Není tomu tak dávno, co lidé získávali půjčky i v případě, kdy se nedalo očekávat klidné splácení a dostávali se tak do dluhových pastí.

V čem může být výhodnější půjčka?

Oproti hypotéce je rozhodně půjčka na rekonstrukci o něco méně nákladným řešením. Což je velice zajímavé, ale zároveň i logické. U půjčky neočekávejte tak vysoké zúročení půjčené částky, ale také musíte počítat s mnohem většími splátkami. Samotné půjčky na rekonstrukce jsou tak koncipovány, aby dokázaly poskytnout dostatečné finance i na velice nákladné rekonstrukce, ale přitom nemusela společnost čekat dlouhé roky na to, až dojde ke splacení částky. I samotné profinancování je zde rozhodně pohodlnější, než je tomu v případě standardních hypoték.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!