Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvalitní český kotel na dřevo obstojí v náročných podmínkách

Jak univerzální může být vytápění dřevem, tedy ekologickým a obnovitelným zdrojem tepla, se můžeme přesvědčit na třech příkladech z praxe, které si představíme v tomto článku.

Obyvatelé Islandu vytápí nejen geotermálně, ale i českým kotlem na dřevo foto: BLAZE HARMONY

Moderní kotle českého výrobce přináší teplo nejen do českých domovů a domácností, ale například i do italských hor, či dokonce na pobřeží Islandu. A tady rovnou začneme.

Na Islandu je topení geotermální energií běžnou a ekologicky šetrnou praxí díky bohatým geotermálním pramenům, které se rozkládají téměř po celém ostrově. Ale i zde se najdou odlehlejší místa, kde není tato forma vytápění dostupná.

A právě zde nachází své uplatnění kotle českého výrobce BLAZE HARMONY. I přesto, nebo možná právě proto, že dřevo je kvůli ostrovnímu charakteru Islandu cenným zdrojem energie. Tyto kotle totiž vynikají svým velmi úsporným provozem, kdy lze díky vysoké účinnosti a promyšlené konstrukci ušetřit za sezónu i polovinu paliva, oproti zastaralým a málo účinným kotlům.

Komfortní řešení pro vytápění dřevem zde konkrétně přináší kombinovaný kotel na dřevo a pelety BLAZE COMFORT COMBI o výkonu 15 kW, který je vůbec první instalovaný kotel této značky na Islandu. Kromě úspory a komfortu přináší kotel svým majitelům také útulnou atmosféru a poskytuje pohodu i teplo domova v drsných přírodních podmínkách.

Ze severu na jih

Další zemí, kde se kotle BLAZE HARMONY instalují už o dost častěji, je Itálie. Většina Čechů má tuto zemi spojenou s letní dovolenou, mořem a sluníčkem. Mylně se tak domnívají, že Italové nepotřebují topit. Když se však podíváme na geografickou mapu Itálie, tak se přesvědčíme, že na Apeninském poloostrově převládají horské oblasti. Na severu Dolomiti a středem celé Itálie pak Apeniny, které mají na délku 1.200 km.

Vytápění je v italských horách důležité téma | foto: BLAZE HARMONY

A tady už je BLAZE HARMONY poměrně známá značka, která si získává italská srdce svými inovativními produkty a také osobním přístupem ke každému zákazníkovi a obchodnímu partnerovi.

Nachystané občerstvení potvrzuje srdečný přístup italských majitelů domu | foto: BLAZE HARMONY

Za zmínku stojí instalace mimořádně ekologického kotle na dřevo BLAZE GREEN. Na ekologii si obyvatelé italských hor zakládají, zároveň však chtějí topit co nejsnadněji a komfortně. Proto si vybrali pro vytápění horského domu tento kotel, který nemá v kombinaci všech uvedených výhod konkurenci.

Ekologický kotel na dřevo BLAZE GREEN vytápí typický italský horský dům | foto: BLAZE HARMONY

Zpátky do Česka

Za netradičními instalacemi ale nemusíme chodit daleko. I u nás se najdou výzvy. Jednou takovou byla instalace kotle nedaleko Tábora, který vytápí 2 domy.

Jedná se o starší dům se dvěma podlažími a podkrovím a o novější, také dvoupodlažní, dům se suterénem. Celkem je vytápěno asi 1.500 m2 podlahové plochy. Je zde vytápěno 7 akumulačních nádrží o celkovém objemu 6.800l. Vše zvládá jeden kotel na dřevo BLAZE COMFORT s výkonem 25 kW.

Jde o velmi zajímavou a skvěle realizovanou instalaci, kde s kvalitním palivem může jet kotel non-stop a vytopit i takto rozsáhlou obytnou plochu s dostatečným komfortem a všemi výhodami co kotle BLAZE HARMONY nabízí.

Vytápění dvou domů jediným kotlem na dřevo je výzva | foto: BLAZE HARMONY

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...