• Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let
Mějte na stavbě dobře přístupnou energii díky kvalitním rozvaděčům

Mějte na stavbě dobře přístupnou energii díky kvalitním rozvaděčům | foto: Impression Media, s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mějte na stavbě dobře přístupnou energii díky kvalitním rozvaděčům

Elektřina a dostatek vody. To jsou dvě důležité hodnoty, bez kterých se zkrátka neobejde žádná dnešní stavba. A všechny tyto potřeby je mimo toho, že zde musí být, potřeba také inteligentně rozvést napříč celou stavbou.

V případě elektriky je ten problém, že čím více budete používat prodlužovačů, tím větší je šance poškození okruhu v nějakém konkrétním bodě. Proto se na stavbách používají specifické stavební rozvaděče. Jak fungují, a jak je dokonale využijete? To vám poradíme v rámci dnešního článku!

Přísun energie se vším na jednom místě

Stavební rozvaděče se nevěší pouze na zeď nebo do útrob stavby, jako je tomu u klasických rozvodových skříní. Běžné stavební rozvaděče jsou naopak malými, dobře přenosnými krabicemi, které mohou předávat elektrický proud na klasické dvojfázové zásuvce pro běžnější pracovní stroje, ale stejně tak může obsahovat i třífázové výstupy. Ty například mohou využít míchačky a jiné větší stavební stroje, bez kterých se mnohdy nemáte sebemenší šanci obejít.

Před koncem stavby vše přesuňte na klasický rozvaděč

Jakmile se ale stavba bude pomalu blížit ke konci, tak rozhodně není nic špatného na tom, že byste začali využívat více síť budoucí stavby než samotné stavební rozvaděče. Problematické tady může být, že by měla celá síť projít kompletní revizí a také případným plombováním elektroměru. Teprve poté můžete bez potíží instalovat rozvaděčové skříně do vaší budoucí sítě. Instalace rozvaděčové sítě je už ale mnohem jednodušší, než by se mohlo zdát. A to především kvůli tomu, že ke konci stavby už dávno elektrotechnika musí být hotová, a vše co zbývá, je pouze samotné propojení různých částí domácího obvodu.

Šetřete v rozvaděči místo díky svorkám

Pokud máte složitější rozvodovou síť, tak se vám určitě vyplatí šetřit uvnitř rozvaděčových sítí místo. Takzvané patrové svorky, vám dávají možnost dokonale uspořádat i větší rozvody, u kterých by to jinak mohlo být problematické z pohledu prostoru. K dostání jsou pochopitelně i spousty jiných možností propojení, a každý z vás zajisté vybere tu nejlepší.