Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obnovitelné zdroje energie jsou pro vás tabu? Zkuste elektrocentrály

Obnovitelné i záložní zdroje udávají směr energetického průmyslu. Akciová společnost Krel Central má široké portfolio služeb.

Obnovitelné zdroje energie jsou pro Vás tabu? Nevíte, co to jsou elektrocentrály foto: Krel Central a.s.

Akciová společnost Krel Central působí na trhu energetiky již téměř třicet let. Od počátku svého fungování se věnuje výrobě průmyslových elektrocentrál. V této oblasti se postupně propracovala na špičku ve svém oboru. Mezi její zákazníky patří například Pražský hrad, několik nemocnic, budovy složek IZS, Správa železnic a další. V současné době se věnuje také obnovitelným zdrojům energie, a to konkrétně fotovoltaickým systémům. V budoucnu se chce vydat směrem k elektromobilitě.

V oblasti obnovitelných zdrojů se Krel Central a.s. věnuje instalaci fotovoltaických elektráren a nabízí monokrystalické a polykrystalické fotovoltaické panely. Pro své klienty poskytuje také poradenskou činnost v oblasti čerpání dotací a vyřizuje administrativní činnost s tím spojenou.

Pro subjekty s nutností nepřetržitého provozu vytváří průmyslové centrály a věnuje se také jejich instalaci a následné údržbě. Systémy jsou vhodné například pro nemocnice, složky záchranných systémů, domovy seniorů, supermarkety, sportovní haly a další. Ve svém portfoliu zahrnuje i lokální úložiště energie pro běžné použití.

Obnovitelné zdroje energie jsou pro Vás tabu? Nevíte, co to jsou elektrocentrály

S ohledem na aktuální technologické trendy se Krel Central a.s. začala zajímat také o vývoj v oblasti elektromobility. S ohledem na snižování ceny baterií a rozrůstání infrastruktury dobíjecích stanic by se v budoucnu chtěla vydat právě tímto směrem.

Společnost má ve své nabídce také poradenskou činnost, proto se v současné době důkladně připravuje na nový dotační program pro období 2021 až 2027. Firmy z něj mohou čerpat od 2. poloviny roku 2021. Nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost je zaměřený na firmy, konkrétně na snížení energetické náročnosti podnikatelského sektoru, instalace obnovitelných zdrojů energie a akumulace elektrické energie.

Krel Central a.s. dodává a instaluje také domácí solární systémy s akumulací energie pro rodinné a bytové domy. Těmto subjektům nabízí také podporu a pomoc s administrativou v rámci programu Nová zelená úsporám 2021. Na požadavky klientů se firma Krel Central a.s. dohodla na spolupráci při financování solárních elektráren pro rodinné domy s Raiffeisen stavební spořitelnou. Klienti tak mají možnost realizovat úspory za energie ihned i bez nutnosti okamžitých investičních výdajů.

Portfolio služeb společnosti je pestré. Pokud hledáte obnovitelné nebo záložní zdroje, či potřebujete poradit s vyřízením dotací, pak je pro klienty zřízené klientské centrum, kde vám rádi se vším pomohou. Veškeré potřebné kontakty najdete na stránkách: www.elektrocentraly.cz