130 let
Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit.

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit. | foto: SOMFY spol. s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit

  •   0:01
Čtyřčlenná rodina z Prahy se rozhodla zmodernizovat svůj domov. Přáli si pohodlí a úspory, a to finanční i časové.

Dalším požadavkem bylo kvalitnější zabezpečení domu a jednodušší ovládání stínicí techniky a vrat, aby si s tím poradily i děti. A tak si Šubrtovi na radu známého pořídili takzvanou inteligentní domácnost. Tomu, co se s jejich domovem poté stalo, nemohou dodnes uvěřit.

Rodina obývá dům se zahradou na okraji Prahy a jak pan Šubrt rád říká, vždy se snažili investovat do kvalitního vybavení. S rostoucími dětmi a změnou životního stylu, který zahrnuje především používání chytrých technologií, ale i časově náročnější práci (oba manželé podnikají), začali přemýšlet nad tím, jak si svůj domov více užít a minimalizovat čas strávený jeho údržbou a kontrolou. Jak to dopadlo?

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit.

„Nakonec nás přesvědčila zkušenost – známý nám na den půjčil svůj byt, ve kterém jsme si mohli vše vyzkoušet. Co nás nejvíc bavilo? Upřímně, ovládání přes chytrý telefon. Stačí doslova jeden dotyk a žaluzie se stáhnou, světla rozsvítí, garáž otevře. Dětem můžeme na dálku odemknout dveře, probudit je vytažením rolet, nebo zkontrolovat, jestli všude zhasly,“ vypráví nadšeně paní Šubrtová, podle které rozhodnutí automatizovat domácnost změnilo jejich rodině život.

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit.

„Protože nakonec jsou to detaily, které dělají váš den pohodovým nebo naopak. Takže ano, zdánlivě banální věci jako je jednoduché ovládání celé domácnosti, její kontrola umožněná zpětnou vazbou či nastavené chování stínění třeba podle spotřeby energií jsou ty nenápadné detaily, které mají sílu pozitivně ovlivnit každý váš den,“ souhlasně dodává pan Šubrt, který spočítal, že jim ovládání domácnosti odkudkoli ušetří měsíčně až 30 hodin. „A to je skvělé číslo! Zase jsem začala cvičit a chodit s manželem na různé kulturní akce,“ usmívá se paní Šubrtová.

Pořídili si inteligentní domácnost. A nestačili se divit.

A jaký systém si Šubrtovi vybrali? Connexoon od Somfy – tři jednoduché aplikace pro vzdálené ovládání stínicí techniky, přístupů k domu a skupiny zařízení pro terasu. Aplikace fungují v operačních systémech Android a iOS a jsou určeny pro chytré telefony. Pomocí každé z nich lze ovládat až 40 zařízení nebo skupin produktů. Doporučená maloobchodní cena tohoto systému skládajícího se z řídícího boxu a aplikace je velmi příznivá – 5 599 Kč včetně DPH. Pro rozsáhlejší automatizaci domácnosti pak lze doporučit systém TaHoma Premium.

PS: Jakákoli podoba se skutečnými osobami nebo událostmi je čistě náhodná. Nebo je to znamení, že si máte inteligentní domácnost pořídit i vy.

Více na www.somfy.cz.