14. dubna 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení byznys

Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference | foto: NĚMEC S.R.O.

Plánujete použít moderní betonové stěrky do namáhaných prostor, jako jsou koupelny či kuchyně? Pak je důležité myslet nejen na krásný design, ale zejména na to, aby stěrky byly funkční a praktické.

Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná dokonce i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Na rozdíl od cementových stěrek je Betonepox® dokonce schopna překlenout i mírné prasklinky v podkladu. K dostání je ve stovkách odstínů.

Co je nutné dodržovat při výběru stěrek do koupelen?

Na českém trhu je velká část stěrek realizována z materiálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku. A to je obrovská chyba. Tyto koupelny jsou pěkné bohužel pouze po dokončení. Sami výrobci těchto materiálů je nedoporučují používat do míst s výskytem vody, což se na nich časem podepíše.

Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference

Zalakovaná plocha sice odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení stěny na podlahu, nebo když stěrka praskne. Žádný těsnicí tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane držet, začne voda vzlínat pod zalakovanou vrstvu. 

Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. Výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny. Materiály obsahující cement nejenže sají vodu, ale jsou také křehké, a proto často vznikají v povrchu prasklinky, do kterých následně zatéká voda - a neštěstí je na světě.

Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference

Do mokrých prostor je třeba používat betonové stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou.

Betonové stěrky od specialistů

V tomto případě se opravdu vyplatí vsadit na kvalitu a reference. Nevhodná cementová stěrka se vám může prodražit, až budete celou koupelnu opravovat. Svěřte realizaci specialistům!

Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference
Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference

Již více než dvacet let se zabývá realizací luxusních moderních povrchů společnost Němec, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. V jejím portfoliu najdete nejmodernější technologie povrchů a stěrek, jako jsou Imitace betonu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth.

Pro více informací navštivte www.nemec.eu.

Lidovky.cz


Najdete na Lidovky.cz