Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

The Legal 500: Čtyři české kanceláře dosáhly na nejvyšší ocenění

  9:00
The Legal 500 vyhlásil výsledky svého prestižního mezinárodního žebříčku právních firem pro rok 2020. Vedle globálních právních kanceláří působících na českém trhu pronikly na první příčku v některé z kategorií také 4 české advokátní kanceláře.

The Legal 500: Čtyři české kanceláře dosáhly na nejvyšší ocenění foto: ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.

Advokátní kancelář Kocián Šolc Balaštík je nejvýše hodnocena ve třech kategoriích, kancelář Rowan Legal ve dvou kategoriích a BBH spolu s Havel and Partners vždy v jedné kategorii.

The Legal 500, sídlící v Londýně, již 33 let analyzuje schopnosti a kompetence advokátních kanceláří v celém světě. Každoročně sestavuje jejich žebříček s cílem poskytnout aktuální informaci o globálním právním trhu. Advokátní kanceláře jsou hodnoceny na základě řady kritérií, kdy je důraz kladen na inovativnost právních rad a postupů, přičemž zohledňuje i hodnocení 300 000 klientů právních kanceláří z celého světa.

V letošním roce se podařilo na nejvyšší příčku v některé z 11 hodnocených oblastí práva v konkurenci nadnárodních společností proniknout čtyřem českým kancelářím. Oproti loňskému roku skok v hodnocení zaznamenala kancelář Rowan Legal. Ta dosáhla nejvyššího ocenění (TOP tier) ve stále rostoucích oborech duševního vlastnictví a TMT (telekomunikace, media, technologie).

The Legal 500 očekává v budoucnu další posilování významu oblasti technologií a digitalizace. Svým umístěním v žebříčku Rowan Legal potvrzuje vedoucí postavení v této oblasti práva na českém trhu. „Potřeba digitalizace a technologií v současné situaci rezonuje celou společností a její význam poroste s tím, jak se bude společnost vyrovnávat se zkušeností z probíhající epidemie COVID-19. O to více si vážíme cen nejvyšších v oblastech IP a TMT, které tradičně patří mezi hlavní pilíře služeb ROWAN LEGAL“ uvedl Josef Donát, Partner Rowan Legal.

Vedle dvou TOP tier umístění dosáhla kancelář Rowan Legal na ocenění v dalších 6 z 11 hodnocených oblastech.

Z dalších českých kanceláří dosáhl Kocián Šolc Balaštík na prvenství v oborech komerčního, korporátního a akvizičního práva, daňovém právu a řešení sporů, kde nejvyššího ocenění dosáhla i kancelář BBH. Poslední českou advokátní kanceláří, která dosáhla na TOP tier ocenění byla v oblasti evropského a soutěžního práva kancelář Havel and Partners.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!