24. července 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

5 tipů, jak si dovolenou opravdu užít a vrátit se domů s úsměvem

5 tipů, jak si dovolenou opravdu užít a vrátit se domů s úsměvem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 5 tipů, jak si dovolenou opravdu užít a vrátit se domů s úsměvem | foto: ČTK

Možná jste něco podobného zažili na vlastní kůži. Z vytoužené dovolené jste se vrátili ještě o něco unavenější a ustaraní. Takhle to dopadnout nemělo, pomysleli jste si. Jenomže pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Pravděpodobně jste jen podcenili pár důležitých zásad...

Příště si na tyto zásady dáte pozor a dovolenou si užijete bez zbytečných kompromisů. Zaměřili jsme se na to podstatné a připravili pro vás několik praktických tipů. Budete-li se jich držet, vyhnete se řadě nepříjemných překvapení.

Nepřivolávejte katastrofy

Jste na nervy již několik měsíců předem? Psychika je mocná zbraň – a bohužel dvojsečná. Ne nadarmo se říká, že si člověk může přivolat to, na co často myslí. Proto o dovolené přemýšlejte pozitivně a nemalujte čerta na zeď. Není jediný logický důvod, proč by pečlivě plánovaná dovolená neměla vyjít podle vašich představ.

Ujasněte si, jakou dovolenou chcete

Mnoho lidí tráví čas na místech, která jim nejsou sympatická. Nedělejte stejnou chybu a zvažte, zda vybraná destinace skutečně odpovídá vaší představě o dovolenkovém ráji. Pokud vás nebaví povalování na pláži, nedělejte to a raději si připlaťte za fakultativní výlety. A ještě něco - čas byste měli trávit jen s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako vy, byť byste je museli hledat prostřednictvím seznamky. Jet na dovolenou s někým, koho nemáte příliš v lásce, je jednou z největších chyb.

Pojistěte se

Většina národa význam cestovního pojištění nepodceňuje, ovšem zdaleka ne každý dokáže odhadnout, jaký produkt zvolit. Pokud si nevíte rady, obraťte se na odborníky. A samozřejmě si před uzavřením smlouvy nezapomeňte srovnat cestovní pojištění všech nebo alespoň většiny pojišťoven. Ušetříte tak zajímavou částku.

Den před odjezdem relaxujte

Zavřít dveře od kanceláře a za dvě hodinky na letiště... To rozhodně není dobrý nápad. Naopak si den před termínem odjezdu naordinujte volno, odpočiňte si a dejte si dostatek času na kontrolu věcí, které si berete s sebou. Balit si věci těsně před odjezdem není dobrý nápad.

Bez peněz do zahraničí nelez

Skvělá dovolená nemusí stát statisíce, ale určitě byste s financemi neměli jít „nadoraz“. Pokud se obáváte krádeže platební karty, vezměte si s sebou takovou, která není propojená s účtem a nelze ji zneužít. Dobrou volbou je například Twisto Premium – kromě slevy z každé platby k ní dostanete cestovní pojištění zdarma a vždy zaplatíte nejvýhodnějším kurzem.

Najdete na Lidovky.cz