28. srpna 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

5 tipů pro efektivní nakupování na internetu

5 tipů pro efektivní nakupování na internetu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 5 tipů pro efektivní nakupování na internetu | foto: ČTK

Kdy jste si naposledy pořídli nějaké zboží v eshopu? Mnozí z vás zřejmě odpoví, že tak učinili v době nedávno minulé. Někteří zrovna nakupují a jiní se k tomu chystají. Nákupy na internetu jsou fenoménem a pořídit si nejrůznější sortiment lze v eshopech majících sídlo fakticky po celém světě.

Důkazem budiž třeba i ty čínské, kam zavítá také obrovské množství lidí. Orientovat se v eshopech není až tak náročné a proces nakupování je velmi jednoduchý. Přesto se vyplatí být maximálně obezřetný a řešit vše co nejvíce efektivně. Jestliže chcete ušetřit a získat kvalitní věci, jste na správném místě. V následujících řádcích vám totiž dáme hned 5 tipů, jež vám pomohou nakupovat co možná nejlevněji.

Srovnávejte sami nebo prostřednictvím srovnávačů

Srovnání stejného zboží v různých eshopech musí proběhnout prakticky vždy. Jestliže tak neučiníte, okrádáte se. Jde fakticky jen o to, jestli si konkrétní sortiment srovnáte v eshopech sami, nebo se zaměříte na některý ze zbožových srovnávačů. Těch je na internetu spousta a mnohdy dokážou porovnat věci neskutečně rychle. Tím pádem máte jasno během několika málo vteřin. Většina takovýchto služeb není nijak zpoplatněna, jde pouze o to, abyste jim věnovali svůj čas.

Čtěte recenze

Doby, kdy byly recenze k dispozici pouze v odborných a hobby časopisech v papírové podobě, jsou už dávno pryč. V současnosti se s recenzemi setkáváme především v různých online magazínech. Bývají také součástí nabídky srovnávačů zboží. Podíváte se na recenzi, oblíbenost produktu, srovnáte a můžete nakupovat. Jinak je dobré číst si veškeré informace o sortimentu přímo v eshopech. Ty se snaží také o zpětnou vazbu a umožňují svým zákazníkům psát recenze. Ty pro vás budou velmi přínosné. Především ty hodně kritické odhalí případné chyby konkrétních věcí.

Využívejte slevových kupónů

Ne, na mysli určitě nemáte slevové kupóny v různých letácích, jež chodí do schránek. Ty se týkají spíše supermarketů a nákupu zboží denní potřeby. Nakupujete-li na internetu, není problém nejprve navštívit nějaký portál se slevovými kupóny. Existuje jich spousta, naším tipem je nabídka slevových kódů na http://www.buykers.com/cz/. Na rozdíl od jiných portálů je tady doslova neskutečně množství různých slevových kupónů a všechny jsou aktuální. Specialisté z tohoto portálu totiž slevy hlídají a nenabídli by žádnou akci, která už pozbyla platnosti.

Spousta zboží je v akcích

I když se na některý sortiment nevztahují slevové kupóny, může být aktuálně v akci, takže jeho cena bude minimální. Akční zboží bývá viditelně označeno a prodejci se snaží dostat jej z nabídky co možná nejrychleji. Vždyť takové boty se mohou prodávat opravdu expresně za výhodné ceny. Kde můžete najít za mnohem menší peníze spoustu zboží. eObuv sleva vám to umožní.

Znáte cashback?

Ne? Mnohé společnosti řeší marketingovou strategii tak, že investují finanční prostředky do cashbackových portálů. Těm zaplatí určitou částku, z níž pak může daný portál vracet peníze zpět zákazníkům, kteří si konkrétní věc objednají. Vše funguje na vcelku jednoduchém principu. Vy jako zákazník se registrujete u některého cashbackového portálu a následně nakupujete přes něj. Přesměrování do eshopu je automatické. Odměny jsou počítány v procentech z daného nákupu. Mnohdy se lze dostat k velmi solidním slevám. Vrácené peníze se kumulují na účtech registrovaných lidí a ti si je mohou následně kdykoli nechat převést na své bankovní konto. Cashback se může vztahovat na mnohá odvětví. Výjimkou není ani sleva eObuv nebo cenová zvýhodnění tohoto typu vztahující se k elektronice nebo jakémukoli jinému sortimentu.