5. listopadu 2018 8:51 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Burgenland je ideální místo na podzimní dovolenou

Wellness v termálech Burgenland Tourismus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wellness v termálech Burgenland Tourismus | foto: Peter Burgstaller

Rakouskou spolkovou zemi Burgenland najdete východně od Vídně a z Prahy jste v Eisenstadtu, hlavním zemském městě, zhruba za čtyři a půl hodiny. Přivítá vás trochu jiné Rakousko, než ho znáte. Žádné vysoké hory a skalní masivy, ale mírně zvlněná krajina plná vinohradů a ovocných sadů.

Podzim je v Burgenlandu dobou tradičních vinařských slavností, kde cenami ověnčení vinaři a vinařství nabízejí vynikající vína k ochutnání. Někdy dokonce s prohlídkou sklípku a vinařským občerstvením nebo návštěvou vinárny. Každý kousek země - od severu k jihu - má, co se vína týče, svoje zvláštnosti a speciality.

Ochutnávka vína Burgenand Tourismus - Peter Burgstaller

Ochutnávka vína Burgenand Tourismus|foto: Burgenland Tourismus - Peter Burgstaller

Můžete zde ale zažít i mnohem více než jakostní vína doprovázená delikátní kuchyni plnou rozmanitých chutí. Pětice burgenlandských termálních lázní se postará o hodiny plné odpočinku a hotely s vlastními wellness oázami nebo přímým vstupem do termálů vás pozvou k uvolnění a relaxaci – Loipersdorf, Bad Sauerbrunn, Bad Tatzmannsdorf, Stegersbach či Frauenkirchen.

Burgenland nabízí ideální podmínky také k hraní golfu. Kromě kvalitních hřišť si zde golfistky a golfisté cení mírného klimatu, které bezmála po celý rok umožňuje hrát na golfových hřištích v Donnerskirchenu, Lutzmannsburgu, Bad Tatzmannsdorfu, Stegersbachu či v Loipersdorfu.

Podzimní motiv s vinicemi Weinidylle Burgenland - Marc Graf

Podzimní motiv s vinicemi foto: Weinidylle Burgenland - Marc Graf

Nechte hýčkat své (nejen) chuťové buňky a objevte tyto i další skryté poklady na své cestě za pravými požitky života. Burgenland vás k tomuto putování srdečně zve.

Golf v Bad Tatzmannsdorfu - Südburgenland Tourismus

Golf v Bad Tatzmannsdorfu - Südburgenland Tourismus

Další informace o možnostech dovolené v Burgenlandu najdete na www.burgenland.info/cz

Najdete na Lidovky.cz