Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Český Coding Bootcamp uspěl v MIT Innovation Challenge

  7:00
Český IT vzdělávací program „Coding Bootcamp Praha“ se z 1 500 uchazečů dostal do celoevropského finále iniciativy Inclusive Innovation Challenge pořádané Massachusettským technologickým institutem (MIT). V kategorii „Skills development“ se tento projekt zařadil mezi tři nejlepší.

coding bootcamp foto: ČTK

Coding Bootcamp Praha je vzdělávací program, který účastníkům nabízí tří měsíční intenzivní kurz. Během něj se naučí programovat v JavaScript a PHP. Program mohou absolvovat i úplní začátečníci, kteří si doplní potřebné znalosti ve speciálním kurzu. Absolventi programu mají 90% šanci na získání zaměstnání v oblasti IT.

„Naší vizí je „Tech For All“, tedy společnost, ve které lidé plně využívají potenciál technologií ve všech odvětvích. Na trh přivádíme nové programátory, kterých jsme za dva roky v Coding Bootcamp Praha vychovali už více než 100. Zároveň pořádáme workshopy pro úplné začátečníky, kterými prošlo již více než 1500 účastníků. Věřím, že lidé se správnými dovednosti dokáží vytvářet skvělé produkty, které vylepšují a zjednodušují životy všech okolo nás,“ řekla Jana Večerková, zakladatelka neziskové organizace Data4You, která Coding Bootcamp pořádá.

MIT Inclusive Innovation Challenge je celosvětová iniciativa MIT, která oceňuje podnikatele, kteří používají technologii k vylepšení pracovních příležitostí a pracovních pozic do budoucna v oblasti digitální ekonomiky. Vznikla před třemi lety s cílem urychlit přechod k digitální ekonomice. Každoročně rozdělí 1,6 milionu dolarů lidem a organizacím po celém světě, jenž pomáhají tento cíl naplnit.

Coding Bootcamp Praha je projektem organizace Data4You, jejímž cílem je růst české digitální společnosti. Od roku 2014 je vizí organizace vylepšený ekosystém, který umožňuje širší části společnosti využít potenciálu digitální revoluce pro zvýšení individuální i celkové konkurenceschopnosti. 

Misí organizace je poskytování dlouhodobých mentoringových programů, které zmenší současný nedostatek IT dovedností a spolu s krátkodobými workshopy a networkingovými příležitostmi přivedou více žen a mužů do oblasti IT.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!