7. června 2019 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Chystáte se začít podnikat? Pořiďte si ready made společnost

Chystáte se začít podnikat? Pořiďte si ready made společnost | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chystáte se začít podnikat? Pořiďte si ready made společnost | foto: Zenron

Je celkem známé, že v České republice je počátek podnikání spojen s velkou byrokratickou zátěží. Chcete-li si založit svoji společnost a zkrátit si čas, pak se vyplatí zvážit pořízení ready made společnosti.

Díky ready made společnosti ušetříte i několik týdnů a zároveň se vyhnete některým nadbytečným formalitám, které vás při zakládání společnosti čekají.

Co je ready made společnost?

Slyšíte o ready made společnosti poprvé? Anebo si přesně tento pojem nemůžete vybavit? Nejde o nic složitého, ready made společnost je v podstatě předzaložená společnost. Tato společnost má svůj název i sídlo, je normálně zapsána v obchodním rejstříku a má i splacený základní kapitál. Podnikat tak lze hned po jejím převodu na nového majitele.

Hlavní výhody

O tom, že má pořízení ready made společnosti mnoho výhod, není pochyb. Mezi ty hlavní patří především to, že zakoupením ready made společnosti ušetříte mnoho času a vyhnete se všem zdlouhavým úředním úkonům a formalitám, které jsou se zakládáním firmy spojené. Společnosti jsou poskytovány jako plátci i neplátci DPH, s bankovním účtem i bez něho apod. Díky tomu si tak může zvolit přesně takovou společnost, která bude odpovídat vašim kritériím a požadavkům. Jednou z posledních významných výhod je možnost využití tzv. daňové optimalizace. Firmu lze využít i jako dceřinou společnost.

Možná rizika

Jak to tak bývá, tak kromě výhod existují i rizika, na které je třeba brát při koupi ready made společnosti zřetel. Zejména je třeba si ověřit bezdlužnost a historii firmy, ale také případné skryté poplatky převodu. Jen tak se vyhnete případným rizikům, která by na vás po koupi ready made společnosti mohla čekat. Vyplatí se ověřit si i samotného prodejce. Jistotou v tomto oboru je společnost Zenron, která je na trhu již přes 20 let. Více informací můžete zjistit na jejich webových stránkách www.zenron.cz.

Najdete na Lidovky.cz