Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách | foto: ČTK

Českomoravské záruční a rozvojové bance stoupla v souvislosti s pandemií o stovky procent poptávka po jejích produktech. Za prvních osm měsíců roku banka podpořila financování malých a středních podniků v objemu přes 38 miliard korun, říká předseda představenstva a generální ředitel Jiří Jirásek.

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB), která je národní rozvojovou bankou České republiky, v loňském roce rozšířila svou strategii o nové služby. „Kromě našeho tradičního segmentu, což jsou malé a střední firmy, se zaměřujeme také na podporu rozvoje infrastruktury v České republice,“ vysvětluje předseda představenstva a generální ředitel ČMZRB Jiří Jirásek. 

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách

Na jaře s propuknutím pandemie covid-19 vzrostla bance výrazně poptávka po jejích službách, a to v řádu stovek procent. „Museli jsme reagovat hned od začátku a začít upravovat organizaci práce v bance tak, abychom očekávaný nápor zvládli. Provedli jsme náročné technické změny v naší IT infrastruktuře, rychle jsme vybavili všechny kolegy potřebnou výpočetní technikou, aby byli schopni pracovat z domova a zvládli tak obrovský nápor žadatelů, kterému naše banka čelila. Což bylo vhledem k celosvětovému výpadku v zásobování docela dost náročné. To jsme zvládli a v řádu několika týdnů jsme zajistili v dané situaci takové pracovní podmínky, abychom se vypořádali s výrazně větší poptávkou po našich službách,” líčí Jirásek.

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách

Za prvních osm měsíců tohoto roku podpořila ČMZRB financování malých a středních podniků v objemu 38 miliard korun. „Nebyly to jen produkty typu COVID, kterých jsme poskytli zhruba 5000 v objemu 26 miliard korun. Šlo i o naše běžné produkty, těch bylo asi 2600 v objemu dalších 12 miliard korun,” uvádí v číslech ředitel Jirásek. 

Zrušení MSV v Brně vzhledem k okolnostem nebylo pro banku až takovým překvapením. „Míra nejistoty v současné době je velká a s tím musíme počítat. Informace o našich programech poskytujeme i nadále tak, aby se dostaly k našim konečným příjemcům. Ve výčtu segmentů, které svými produkty podporujeme, má strojírenství své místo. Firmy z tohoto odvětví jsou naším tradičním klientem od začátku 90. let. Je proto pro nás velice důležité, abychom jim tyto informace i nadále dodávali v daném čase a požadované kvalitě,” uzavírá Jiří Jirásek. 

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách

ČMZRB má za cíl podporovat hospodářský a sociální rozvoj všech segmentů ekonomiky. Její hlavní formou podpory jsou tzv. finanční nástroje. Banka neposkytuje dotace, ale nabízí návratné formy podpory, ať už v podobě zvýhodněných úvěrů nebo záruk za komerční úvěry.

ČMZRB: Strojaři musí i nadále dostávat informace o našich službách

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...