Sobota 28. listopadu 2020svátek má René -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Nechte si elektrocentrálu pravidelně servisovat

Elektrocentrály se starají o přísun elektrické energie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektrocentrály se starají o přísun elektrické energie | foto: ČTK

Elektrocentrály jsou užitečnými přístroji, které se starají o přísun elektrické energie. Mohou sloužit jako záložní zdroje. Aby běžely neustále jako nové, je potřeba je servisovat a testovat. Elektrocentrála by měla dodávat plný výkon.

Elektrocentrály jsou většinou určené pro průmyslové využití. Použijí se na stavbách, v nemocnicích nebo při různých společenských akcích, kam je potřeba dodávat stabilní elektrický proud a není možné je napojit na běžnou elektrickou síť.

Servisování elektrocentrál

Pokud vlastníte v provozu elektrocentrálu jako důležitý záložní zdroj, je nutné nechat si ji otestovat. Pokud elektrocentrálu po delší odstávce spustíte, bude vám sice běžet, ale nemusí vám fungovat na plný výkon a pak vám bude dělat problémy ve výrobě.

Elektrocentrály, které jsou páteří systémů nouzového napájení a představují špičkové vybavení, musí být bezpodmínečně podrobeny preventivní údržbě. To je jediný způsob, jak je dlouhodobě udržovat v dobrém stavu a předcházet různým poruchám, které vás mohou překvapit v nejnevhodnější chvíli.

Četnost údržby a seznam prací v ní obsažených je dán obvykle požadavky výrobce (zohledněnými v technické dokumentaci), provozními podmínkami, dobou provozu a technickým stavem elektrocentrály. Obecně zahrnuje takové typy prací, jako je uvedení do provozu před připojením, denní preventivní údržba, pravidelné preventivní a kontrolní práce, údržba po určité době provozu.

Není nic horšího, než když chcete spustit výrobu a elektrocentrála vám nefunguje tak, jak má. Abyste tomuto předcházeli, je dobré nechat si otestovat elektrocentrálu zkušebním zařízením.

Servis elektrocentrál obvykle provádějí firmy, které se zabývají i jejich půjčováním. Pokud si ji zapůjčíte, můžete si obvykle v rámci tarifu pronájmu nechat i elektrocentrálu servisovat. Servisování probíhá za pomoci speciálního zařízení, které udělá audit výkonu a provozuschopnosti elektrocentrály.

Co všechno servisování obvykle zahrnuje?

Pro efektivní provoz a dlouhou životnost elektrocentrál je nutná pravidelná technická údržba, která zahrnuje plánovanou výměnu olejů, filtrů, paliva (léto-zima) a dalších komponentů, diagnostiku motoru, hladinu chladicí kapaliny, nastavení požadovaných parametrů instalace atd.

Každá elektrocentrála má technické požadavky a provozní pravidla, která předpokládají údržbu v jasně definovaném časovém rámci a provozních hodinách, které je třeba dodržovat, aby se předešlo riziku poškození a poruch. Včasná technická podpora, údržba elektrocentrály zvyšuje životnost motoru a zajišťuje celkovou efektivitu při dodávání energie.

Kde si můžete nechat elektrocentrálu servisovat?

Nechte si elektrocentrálu servisovat u firmy Valeon. Ta vám zajistí záruční i pozáruční testování elektrocentrál. Můžete si je u ní i zapůjčit. Po zapůjčení můžete očekávat zajištění i servisu. Samozřejmostí je otestování elektrocentrály po jejím předání.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...