Neděle 26. ledna 2020svátek má Zora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Hlídače financí si najalo 58 tisíc lidí, nabízí pohled bank

Okamžitý přehled aktuálních dat v aplikaci #kolikmam365 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Okamžitý přehled aktuálních dat v aplikaci #kolikmam365 | foto: ČTK

Jak hodnotí vaši úvěrovou rizikovost banky a finanční instituce? Kam vás řadí v rámci regionu a věkové skupiny? Odpověď poskytuje nová online služba webu kolikmam.cz zahrnutá do balíčku #kolikmam365 k přehledu vašich dluhů a zasílání varovných sms.

Na 2,41 bilionu Kč se ke konci 3. čtvrtletí 2019 vyšplhalo zadlužení obyvatel Česka. Je o 143,7 miliardy Kč vyšší než před rokem. Naopak nesplácený dluh občanů se snížil o 5,3 miliardy Kč na 31,2 miliardy Kč. Ukazují to nejnovější čísla Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

Neplatičů tedy ubývá. Faktem bohužel zůstává, že značná část z nich si zadělává na problém právě před Vánocemi. Kvůli často zbytečným a drahým dárkům se unáhleně vrhají do nevýhodných a přitom nejhalasněji inzerovaných půjček. Berou si jich i několik naráz. Na splátky pak nemají nebo zapomínají. Příklad by si měli vzít ze zodpovědnějších spotřebitelů, kteří pochopili, že online monitorovat mohou dnes rovněž i své finanční závazky. Nejenom domy a auta. Počet registrovaných uživatelů portálu kolikmam.cz, který je projektem CRIF – Czech Credit Bureau a obou registrů, už atakuje hranici 58 tisíc. Registrace do portálu je zdarma. 

Hodnocení klienta a přehled splátkového kalendáře v aplikaci #kolikmam365

Hodnocení klienta a přehled splátkového kalendáře v aplikaci #kolikmam365

Prostřednictvím zmíněného webu mohou online, tedy pohodlně z domova, požádat o své výpisy z registrů (bankovního a nebankovního). Mají tak přehled o svých současných i minulých půjčkách. Stačí pár kliknutí myší a Výpis z registrů je k dispozici on-line. Závazky jsou v registrech evidovány ještě 4 roky po uhrazení poslední splátky. Proto jsou výpisy ideálním pomocníkem při budování pozitivní úvěrové historie. Žadatel s čistým „finančním rejstříkem“ má u banky větší šanci získat například hypotéku, navíc s výhodnější úrokovou sazbou.

Služba Hlídám si, kolik mám zase klienta esemeskou či mailem včas informuje nejen o nezaplacené splátce, ale také například o úvěrové žádosti podané zlodějem klientovy identity. K tomu dochází nejen po ztrátě či krádeži dokladů, ale i následkem nelegálního zkopírování personálních dat z e-pošty nebo počítače. Bez tušení poškozeného!

Výpisy z registrů v uceleném přehledu v aplikaci #kolikmam365

Výpisy z registrů v uceleném přehledu v aplikaci #kolikmam365

Zvýhodněný balíček zmíněných služeb nazvaný #kolikmam365 s roční cenou 499 Kč je nově rozšířen o grafickou ilustraci finanční pozice uživatele v rámci věkové kategorie a regionu. Takže má představu, jak jeho důvěryhodnost finanční instituce hodnotí. Přes kolikmam.cz se dá rovněž objednat výpis exekucí či NetAgent, který hlásí podezřelé pohyby citlivých dat klienta v internetovém prostoru, třeba kšefty s nimi na anonymních darkwebech.

CRIF už v příštím roce zpestří svůj servis v kolikmam.cz o přehled transakcí na osobních účtech. Klientům tak nabídne komplexní náhled na jejich finance.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....