130 let
Europoslankyně za ANO a místopředsedkyně Evropského parlamentu (EP) Dita...

Europoslankyně za ANO a místopředsedkyně Evropského parlamentu (EP) Dita Charanzová | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Implementace Konference o budoucnosti Evropy připadne na Česko

Třetí plénum Konference o budoucnosti Evropy se 21. a 22. ledna zabývalo závěry dvou panelů ze čtyř. Volba padla na ty, které zvládly všechna tři kola svých sezení. Jsou jimi „Evropská demokracie / Hodnoty a práva, právní stát, bezpečnost“ a „Změna klimatu, životní prostředí / Zdraví“.

Debata byla tentokrát daleko živější než dříve, byla interaktivní, shodli se aktéři předešlých plén. „Zástupci občanů přinášeli záměry a doporučení, na něž reagovali europoslanci, zástupci vlád, samospráv, bylo zajímavé,“ hodnotí plénum jeho členka v pracovní skupině pro digitální transformaci, europoslankyně za ANO a místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová.

Zbylé dva panely, jež mají na starosti ekonomickou agendu, postavení EU ve světě a migraci, se do třetice teprve sejdou – jejich podněty bude řešit zatím neupřesněné další plenární zasedání této konference.

Z obsahového hlediska zaujaly na lednové akci Ditu Charanzovou názory, že by se mělo dělat více v té klimatické agendě. „Občané souhlasili s většinovým názorem EP, že je to Evropa, která má jít v tomto směru vzorem,“ uvedla. „Padaly i návrhy typu, jak mají být označovány výrobky, třeba QR kódem, v němž by byla jak informace, nakolik je daný produkt zdravý, tak sdělení, jakou zanechává klimatickou stopu,“ dodala.

Za přínos považuje Dita Charanzová skutečnost, že před plénem a na něm zazněly velké cíle, stejně jako menší konkrétní opatření. „Zaujalo mě, že lidé zmiňovali v souvislosti s pandemií to, že by se EU měla více věnovat otázkám duševního zdraví svých obyvatel. Že je to téma, které je důležité ve všech zemích a EU by měla v této věci dělat víc,“ zmínila Charanzová.

Nyní bude důležité, nakolik EU, jmenovitě Evropská komise, všechny tyto nápady a doporučení zpracuje do srozumitelných výstupů. „Slyšeli jsme od prezidenta Emmanuela Macrona, jehož země přebrala předsednictví v Radě EU, že by konferenci rád uzavřel do konce června. Tím ale ten proces nekončí. Důležitá bude implementace, čili to, co se bude s těmi doporučeními dít. A tato fáze přistane na stůl českému předsednictví,“ připomněla místopředsedkyně europarlamentu.