14. ledna 2019 8:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Jak ochránit malou firmu před kybernetickými hrozbami?

Jak ochránit malou firmu před kybernetickými hrozbami? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak ochránit malou firmu před kybernetickými hrozbami? | foto: Kaspersky Lab

Malé firmy s maximálně 25 zaměstnanci se setkávají s podobným množstvím kybernetických hrozeb jako velké korporace. IT bezpečnosti ale nevěnují potřebnou pozornost. Společnost Kaspersky Lab jim nabízí jednoduché řešení, které je spolehlivě ochrání.

Díky vylepšenému bezpečnostnímu řešení Kaspersky Small Office Security se malé firmy nebudou muset starat o správu systémů a zaměstnávat odborníka na tuto oblast. Řešení od Kaspersky Lab firmám nabízí prvotřídní ochranu před malwarem, finančními podvody, phishingem a dalšími hrozbami. Nejnovější verze navíc poskytuje rozšířenou ochranu serverů a také automatické stahování aktualizací. To zabrání tomu, aby hackeři zneužili skryté zranitelnosti firemní počítačové sítě.

Nastavení a ovládání zvládne každý

Bezmála třetina (32 %) malých firem svěřuje oblast kybernetické bezpečnosti zaměstnancům, kteří s tímto oborem nemají vůbec žádné zkušenosti. Proto je velmi důležité, aby společnosti používaly bezpečnostní řešení, která umožňují jednoduchou instalaci a dají se snadno ovládat.

Jak ochránit malou firmu před kybernetickými hrozbami?

Nová verze Kaspersky Small Office Security (KSOS) se dá nainstalovat během několika minut. Webový ovládací panel poskytuje veškeré informace o chodu a využití produktu – informace o licencích, uživatelské aktivitě, používaných zařízeních nebo údaje o dalších nainstalovaných produktech.

Poté, co je řešení nainstalováno na všech firemních zařízeních, nevyžaduje žádnou další péči. Zaměstnanci se tak mohou plně věnovat svým projektům a chodu firmy, aniž by se museli starat o kybernetickou bezpečnost. Řešení navíc upozorní uživatele na případné nebezpečí pouze v případě, kdy je to opravdu nutné. Nebude tak docházet k přerušování kancelářských aplikací nebo video hovorů.

Ochrana dat na všech zařízeních

Ransomware si stále vybírá své oběti mezi malými firmami. Vyplývá to z průzkumu Kaspersky Lab, podle kterého za poslední rok bylo malwarovou infekcí ovlivněno 37 % malých firem. Aby firmy vlivem ransomwaru nepřicházely o svá data, zahrnuje vylepšený Kaspersky Small Office Security funkci System Watcher, která ochrání složky operačního systému Windows jak na serverech, tak počítačích. Řešení chrání firemní data před kybernetickými hrozbami jejich aktivní detekcí. Zabraňuje infiltraci systému podvodnými praktikami, zálohuje důležitá data a v případě, že je to nutné, provede rollback systému.

Jak ochránit malou firmu před kybernetickými hrozbami?

Řešení také reaguje na nejnovější hrozby, jakými jsou krypto-minery. Podle statistik tato hrozba v letech 2017-2018 zasáhla 2,7 milionu uživatelů. Minery zneužívají výpočetní výkon počítačů, mobilů a serverů k nelegálnímu těžení kryptoměn. Kvůli tomu musejí firmy platit vyšší účty za elektřinu, přičemž jim minery výrazně zpomalují počítače a systémy. KSOS firmám přináší ochranu před těmito nezvanými těžaři.

Ochrana firmy bez nutné asistence

Automatické vyhledávání aktualizací jednotlivých aplikací zbaví pracovníky malých firem rutinních činností a zároveň minimalizuje riziko, že kyberzločinci zneužijí zranitelnosti programů. Řešení podporuje bezpečné surfování na internetu prostřednictvím soukromého módu. Poskytuje také ochranu před phishingem, spamy a reklamními bannery. Kaspersky Lab se postará i o zabezpečení finančních transakcí prostřednictvím modulu Safe Money. Díky této službě se všechny stránky spojené s online platbami otevírají ve speciálním chráněném prohlížeči.

Kaspersky Small Office Security je určený pro firmy s 5 až 25 zaměstnanci. Více informací se o tomto a dalších řešeních pro malé firmy od Kaspersky Lab dozvíte na stránce https://www.kaspersky.cz/small-office-security.

Najdete na Lidovky.cz