• Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let
Jak pečovat o bazén?

Jak pečovat o bazén? | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak pečovat o bazén?

  •   7:00
Sluníčko už brzy převezme vládu a my se budeme moci těšit na dny strávené u bazénu. Abyste se na něj nemuseli jen koukat, ale mohli se i koupat, musíte se o něj řádně starat. Jak o bazén pečovat?

Základem každého bazénu je čistá voda

Komu by se taky chtělo vlézt do kalné vody nevábné vůně? Aby byla voda bez bakterií, zápachu, řas a nepůsobila vám žádné obtíže, je důležité se o ni správně starat.

  • · Alespoň dvakrát denně pusťte na 4-5 hodin filtraci.
  • Minimálně jednou týdně kontrolujte hodnoty vody jako pH, tvrdost a obsah volného chlóru.
  • Nezapomínejte na dezinfekci vody.

Jak vybrat správnou filtraci?

Každodenní pročištění vody je základ. Bohužel stačí málo a voda se rychle zkazí. Příliš vysoké teploty, časté koupání, vítr, déšť, zbytky trávy a hmyzu, opalovací přípravky – to všechno negativně ovlivňuje kvalitu a čistotu vody.

Aby byl bazén plný křišťálově čisté vody, musí k němu být napojená vhodná filtrace. Při jejím výběru je důležité zaměřit se na filtrační výkon. Ten by měl být o něco vyšší než kubíkový výkon, který pro svůj bazén vypočítáte následujícím způsobem. Objem bazénu vydělte čtyřmi.

Na trhu najdeme dva druhy bazénových filtrací.

  • Kartušová filtrace vhodná pro menší nadzemní bazén o objemu do 8 m3.
  • Písková filtrace, která je finančně náročnější, na druhou stranu nabízí ideální řešení pro všechny větší nadzemní bazény.

Náš tip: Filtraci pouštějte alespoň dvakrát denně, pokud se koupete často, pusťte ji klidně vícekrát. Nikdy ji ale nepouštějte ve chvíli, kdy se koupete.

Kontrolujte hodnoty vody, hlavně pH

Právě pH je totiž základním kamenem péče o bazénovou vodu. Jeho hodnoty by se měly pohybovat mezi 7,0-7,4. Nižší hodnota bývá viníkem podráždění očí a kůže i koroze kovových částí bazénu. Vyšší pH snižuje účinek chloru, kalí vodu a dráždí oči a pokožku.

Víte, že mezi další hodnoty, které je třeba sledovat patří tvrdost vody, která by neměla přesáhnout 18° N, a obsah volného chlóru? Ten by se měl pohybovat mezi 0,3 a 0,6 mg/l.

Náš tip: Všechny hodnoty můžete kontrolovat pomocí bazénových testerů v podobě testovacích proužků, kapkového testeru bazénové vody nebo testovacích souprav.

Čtěte také: Jak odzimovat bazén?

Jak pečovat o bazén?

Proč nezapomínat na dezinfekci vody?

Dezinfekce vodu zbaví nežádoucích řas, virů, bakterií a dalších nečistot. Nejčastěji se k tomu využívá chlor, který je zdravotně nezávadný a finančně dostupný.

Náš tip: Kdo nechce do vody lít chlór nebo má malé děti či citlivou pokožku, ten může sáhnout po bezchlorové bazénové chemii, nebo si pořídit solinátor a do vody přidávat bezjódovou sůl.