Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak vybrat prostěradlo pro každou postel?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Staré prostěradlo už na posteli nedrží, je vybledlé, nebo se tam jen nehodí barvou, protože jste ložnici vymalovali. Potřebujete nové, ale nevíte, jak ho vybrat, aby vám dlouho sloužilo, a hlavně aby se vám na něm dobře spalo? Čtěte dál! Společně vybereme prostěradlo pro každou postel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat prostěradlo pro každou postel? foto: ČTK

Přes den máme hromadu starostí a práce, není se čemu divit, že se těšíme, až večer ulehneme do postele, složíme hlavu na polštář a necháme se odnést do říše snů. Abychom v ní ale setrvali celou noc a ráno se probouzeli odpočatí, musíme ležet na kvalitní matraci potažené kvalitním prostěradlem.

Jak poznat, že prostěradlo je kvalitní a dlouho vydrží?

Výběr prostěradla často podceňujeme, protože není vidět, je ukryté pod dekou schovanou v pěkném povlečení. Nějak přitom zapomínáme, že právě na prostěradle celou noc ležíme, naše pokožka je s ním v nepřetržitém kontaktu.

Prostěradlo a jeho účel

Proč vlastně na matraci navlékáme prostěradlo? Kromě toho, že matraci chrání před opotřebením, má ještě jednu důležitou úlohu. Má nám vytvořit příjemné prostřední ideální k tomu, abychom odpluli do pohádkové říše snů a po celou noc v ní setrvali. Bez toho, aby nás něco škrábalo, koupali jsme se ve vlastním potu, cítili se nepříjemně.

Na volbě materiálu si dejte záležet

Dobře vybrané prostěradlo je jemné, od těla bezvadně odvádí vlhkost a na matraci drží. V zimě hřeje, v létě chladí. Jak toho dosáhnout? Správným výběrem materiálu, ze kterého je povlečení vyrobené.

Náš tip: Chcete, aby povlečení na posteli drželo a ani se nehnulo? Vsaďte na napínací prostěradla, která mají po celém obvodu gumu.

Aktuálně nejoblíbenější je jersey

Moderní materiál, který si získal mnoho příznivců. Jersey prostěradla jsou vhodná na teplejší dny, vyrábí se z úpletu, nepotřebují žádnou speciální péči, a přece se pyšní dlouhou životností.

Jak vybrat prostěradlo pro každou postel?

Froté prostěradla jsou nadýchaná

Hebké a nadýchané prostěradlo, které dobře saje vlhkost a v zimě zahřeje i ty největší zmrzlíky, včetně dětí. Ano, řeč je o froté prostěradle, které je vyrobené z bavlněné smyčkové tkaniny, nemačká se a potěší všechny hospodyňky. Čím? No přeci tím, že se nežehlí.

Plátěná prostěradla jsou klasika

Co dávaly na matraci naše babičky? Krásně bílá plátěná prostěradla, která voněla a byla příjemná na dotek. Zavzpomínejte na ty časy s moderním bavlněným prostěradlem, které už nemusí mít jen podobu plachty, ale má po obvodu gumu, aby na posteli dobře drželo. Pořád se na něm vyspíte jako v bavlnce.

Nezavrhujte ani chránič matrace

Ochraňte svou matraci před vodou, roztoči a bakteriemi díky nepropustnému chrániči matrace, který je prodyšný a ochrání i vaše zdraví.

Pozor i na rozměry

Na co si dát ještě u prostěradel pozor? Jednoznačně na rozměry. Ty volte s ohledem na matraci, kterou do něj chcete obléknout. Jde o jednolůžko, nebo dvoulůžko?

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...