Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jihočeši se podílejí na osvětě o EU. Spojili síly s ČTK

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila do projektu, který dělá Protext Česká tisková kancelář v grantu Evropa proti covidu-19. Cílem je zvýšit povědomí o politikách EU. Agentura dodává do knihoven speciální zpravodajství, k němuž se návštěvníci dostanou přes webový rozcestník.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Novou databázi pro knihovny spustila ČTK loni na podzim a nabízí v ní denně až 100 vztahových zpráv o EU. foto: ČTK/Protext/Libuše Bautzová

Kvůli pandemii se v mnoha knihovnách náběh zpomalil, což platilo i pro Jihočeskou vědeckou knihovnu (JVK). O nové databázi, již spustila ČTK loni na podzim a v níž nabízí denně až 100 vztahových zpráv o EU, informovali pracovníci knihovny své čtenáře okamžitě po jejím spuštění. Nicméně propagaci této nové nabídky významně zintenzivnili od března 2022.

„Informovali jsme a stále informujeme čtenáře prostřednictvím našich sociálních sítí a také na webových stránkách,“ říká k tomu Zuzana Hájková, náměstkyně pro knihovnické služby JVK, a pokračuje: „Studenti středních škol měli příležitost dozvědět se o této možnosti také při informačních lekcích v budově na Lidické, kde je databáze přístupná. Další metodou propagace byly tištěné letáčky, které jsme umístili ve všech provozech naší knihovny. V poslední době jsme o této databázi také více informovali návštěvníky v knihovně individuálně.“ Sdělení o existující databázi předalo vedení JVK také ředitelům největších knihoven v kraji při společných poradách.

Databáze je přístupná na čtyřech počítačích. Vzhledem k tomu, že čtenáři při jejich využívání nepotřebují žádnou asistenci pracovníků knihovny, nemají tito možnost sami sledovat, kolik lidí si v databázi informace vyhledává. „Jsme veřejně přístupná knihovna, využívají nás všechny skupiny obyvatel a přístup k jednotlivým databázím bezprostředně neevidujeme,“ vysvětluje Zuzana Hájková.

Kromě databáze ČTK mají z této oblasti čtenáři k dispozici ještě databáze Anopress a Pressreader. „Tyto databáze mají nespornou výhodu v tom, že jsou pro naše registrované čtenáře dostupné po přihlášení i z domova. To samozřejmě přispívá k nepoměrně vyššímu zájmu o ně. Jít do knihovny, studovat faktografickou databázi přímo na PC na místě, to vyžaduje opravdu hluboký zájem čtenáře,“ uzavírá Zuzana Hájková.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat