130 let
Emoce ani patos ve Štrasburku chybět nesměly. Zleva matka a dítětem, které se...

Emoce ani patos ve Štrasburku chybět nesměly. Zleva matka a dítětem, které se narodilo 9. května 2021, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, francouzský prezident Emmanuel Macron a předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová na konci závěrečného ceremoniálu Konference o budoucnosti Evropy, 9. května 2022 v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku. | foto: ČTK/Fluger René

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kudy dál, konference?

Konference o budoucnosti Evropy byla ukončena 9. května předáním závěrečné zprávy předsedům Evropského parlamentu, Rady EU a Evropské komise. Nyní je na institucích, aby navázaly na 49 návrhů, které obsahují 325 konkrétních opatření, jež občané formulovali s cílem utvářet Evropu, jakou si přejí.

Instituce se kolektivně zavázaly, že tak učiní zcela transparentně, každá v rámci svých pravomocí a v souladu se smlouvami.

Aby byli občané informováni, plánuje se na podzim 2022 uspořádání konference o zpětné vazbě. Tato akce by měla být příležitostí pro sdělení a vysvětlení, jak tři orgány EU sledují a hodnotí pokrok v této fázi procesu.

Evropský parlament je pro změnu smluv

Europarlament přijal 9. června usnesení, v němž navrhuje změny smluv v rámci řádného revizního postupu. Mezi první sadou návrhů poslanci předkládají revize základních dokumentů Unie, které by zrušily právo veta členských států ve většině oblastí, a změny pro větší evropskou integraci v oblasti zdravotnictví, energetiky, obrany a sociální a hospodářské politiky. V nadcházejících měsících budou poslanci EP jako spoluzákonodárci EU průběžně zohledňovat návrhy konference v těch oblastech, kde není třeba měnit stávající institucionální rámec, aby se naplnila očekávání občanů. Souběžně s tím bude v dalším usnesení (které by mělo být odhlasováno do konce roku) předložen komplexní soubor návrhů na revizi smluv ve všech relevantních oblastech. Více informací zde.

Rada EU jedná o návrzích

Rada je plně odhodlána reagovat na obavy občanů vyjádřené na konferenci. Za tímto účelem rada zahájila jednání na základě komplexního předběžného technického posouzení návrhů a souvisejících opatření obsažených v závěrečné zprávě konference, kterou vypracoval generální sekretariát rady. Rada a její přípravné orgány budou pravidelně projednávat následné kroky po konferenci. Očekává se rovněž, že vedoucí představitelé EU se budou výsledkem konference zabývat na zasedání Evropské rady ve dnech 23. a 24. června 2022. Více informací zde.

Komise chce postupovat po krocích

Evropská komise zveřejnila dne 17. června sdělení, které nabízí celkový rámec a podrobné posouzení toho, co je třeba udělat v návaznosti na návrhy konference, podává přehled současných výsledků, plánovaných opatření a dalších kroků a stanoví, jak se z konference co nejlépe poučit a začlenit občany do tvorby politik Evropské unie. První soubor nových návrhů bude oznámen v projevu předsedkyně von der Leyenové o stavu Unie v září 2022. Tyto návrhy budou patřit mezi ty, které budou zahrnuty do pracovního programu komise na rok 2023 a dále. Více informací zde.