Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Letadlem do Chorvatska? Dříve mýtus, nyní realita

Letadlem do Chorvatska? Dříve mýtus, nyní realita! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlem do Chorvatska? Dříve mýtus, nyní realita! | foto: ČTK

Slunce, moře, pláž. I když už to není jako dřív, stále mnoho turistů míří na pomezí střední a jižní Evropy – do Chorvatska. Pořád je to jedna z nejoblíbenějších destinací. Důvodů je mnoho, mezi ty nejčastější patří dobrá dostupnost, malá jazyková bariéra, krásné pobřeží a celkem levné služby.

Velkým lákadlem jsou také pláže. Zatímco někde nemáte na výběr, na Jadranu můžete vybírat z písčitých, oblázkových i skalnatých. Většina pláží umožňuje bezplatný vstup a potřebný servis služeb. Sprchy a převlékací kabinky jsou k dispozici zdarma, za slunečník či plážové lehátko si už ale připlatíte.

V nabídce je i mnoho druhů zábavy pro malé i velké. Od skluzavek přes šlapadla až po jízdu na vodních skútrech či lyžích. Na své si ale přijdou i milovníci klidu, kteří rádi zapátrají po malých klidných zátokách s křišťálově čistým mořem.

Letadlem do Chorvatska? Dříve mýtus, nyní realita!

Jaký způsob dopravy ale vybrat?

Dříve byla volba naprosto jasná. Mnozí turisté si s sebou vozili jídlo doma navařené a nakoupené, aby ušetřili. Dnes už se to nevyplatí a tak stále větší počet z nich přemýšlí, jestli cestovat autem, autobusem, vlakem nebo letadlem. Záleží na tom.

Chorvatsko je rájem potápěčů

Pokud patříte mezi dobrodruhy, kteří rádi zkoumají mořské dno, je pro Vás tou nejlepší volbou pořád auto. Potápěčská výbava není zrovna malá a vláčet ji s sebou do letadla – nic moc. A cena za přepravu by také nebyla zrovna malá.

Při cestování autem je třeba předem nastudovat dopravní předpisy zemí, přes které projíždíte. Neznalost neomlouvá a pokuty rostou. Možná i to je jeden z důvodů, proč stále více lidí hledá jiný způsob dopravy.

Důležitý je také termín. Začátkem prázdnin doprava pravidelně kolabuje a protáhne se o několik hodin.

Autobus – nejméně pohodlný způsob dopravy

Tento způsob dopravy volí stále méně turistů. Cesta je zdlouhavá a nepohodlná. Cena je sice nízká, za tělo rozlámané z mnohahodinové jízdy to ale nestojí.

Jede, jede mašinka… Dojede i na Jadran?

Vlakem můžete do Chorvatska vyjet každý den, mnoho turistů se ale letos dočkalo zklamání. Přímý vlakový spoj bez přestupů, který vypravovaly České Dráhy, letos nejede.

Letadlem?

Ano! Možná se Vám to zdá přitažené za vlasy, ale je to tak. Stále více lidí přichází na chuť létání – a to i do Chorvatska. Dříve by si mnozí klepali na čelo, dnes už je to jinak. Jde o nejpohodlnější a nejrychlejší způsob přepravy. A když si koupíte letenku včas, nebude to o ani o moc dražší, než cesta autem.

Letadlem do Chorvatska? Dříve mýtus, nyní realita!

Kolik ušetřím času?

Zatímco cesta autem trvá kolem 10 hodin, autobusem ještě déle, letadlem jste na Jadranu o poznání dříve. Cesta z Prahy do Splitu trvá necelé 2 hodiny. A vy máte rázem o několik hodin u strávených u moře více. A to se vyplatí!

Nepotřebujete ani pas, postačí Vám občanský průkaz

Od cesty letadlem Vás možná odrazovala nutnost pořídit si cestovní pas. Věřte, že už to není nutné. Ke vstupu do země Vám postačí občanský průkaz. Ale pozor – i kojenec musí mít svůj doklad totožnosti.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...