7. února 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Minimalisticky snadné bydlení

Minimalisticky snadné bydlení | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Minimalisticky snadné bydlení | foto: Delta Light Czech

Méně věcí, více kvality. I tak by se dal shrnout styl, který se skrývá pod označením minimalismus. Styl, ve kterém nejen u bydlení hraje hlavní roli jednoduchost, praktičnost a smysl pro detail.

Minimalistické pojetí

Jaká je podstata minimalismu? Mít méně věcí nejen v interiéru, ale i v životě. Zaměřit se na to podstatné, vybírat předměty, které jsou kvalitní a ze kterých máme dobrý pocit. Šetřit místo a životní prostředí. Ujasnit si priority a přemýšlet o tom, čím se obklopujete. Prostě dát důraz na esenci.

Posviťte si na detail

V interiéru se tenhle jednoduchý a překvapivě efektivní koncept projevuje stejně výrazně jako v životním stylu. Když bydlíme v minimalistickém stylu, všechny použité prvky mají svůj účel, jsou praktické a nevyvolávají nadbytečné emoce.

Také tady platí jednoduchá rovnice. Čím jednodušší interiér, tím důležitější je správný výběr svítidel. Protože právě osvětlení je zásadním detailem celé kompozice. Správně vybraná svítidla navodí jedinečnou atmosféru. Bez toho, aby zabírala příliš prostoru.

Jak vybrat svítidla podle zásad minimalismu

Pro minimalistická svítidla platí stejné charakteristiky jako pro minimalistické žití. A proto by měla splňovat několik zásadních parametrů - být funkční a praktická v čistém a jednoduchém stylu, který podtrhuje monochromatická barevnost. Nesmíme zapomenout na originální detaily a samozřejmě vysokou kvalitu. Protože když máme věcí méně, můžeme klást důraz na špičkové materiály i provedení.

Kolekce Tweeter Trimles

Kruhová zápustná svítidla z kolekce Tweeter Trimles společnosti Deltra Light v bílé nebo naopak kontrastní černé barvě jsou veskrze jednoduchá a praktická. Přesně ve stylu minimalismu. Dají se variabilně naklápět a jsou dokonalým zdrojem světla pro ložnice, obývací pokoje i chodby.

Svítidla Supernova

Geometricky přesná jednoduchost se podepsala i na kolekci Supernova. Svítidlo kruhového tvaru, na kterém není nic navíc, může přisedat ke stropní konstrukci, na tenkých lancích se vznášet v prostoru, ale nabízí se i v zápustné variantě. Vnáší do interiéru přesně tu správnou dávku záření.

Reflektory Hedra

Výrazné kovové reflektory Hedra jsou tím pravým nepřehlédnutelným detailem. Světelnou tečkou minimalisticky pojatých interiérů, ve kterých je dostatek prostoru na aktivity všech členů rodiny. Ve čtyřech promyšlených barevných variacích, s výrazným povrchem a různorodým leskem zkosených hran jsou svítidla Hedra nepřehlédnutelná.