Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Moderní podnikový systém může být skvělým nástrojem pro byznys

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Řada lidí vnímá nasazení informačního systému jako nutné zlo. Vhodně zvolený systém v kombinaci se správným přístupem přitom dokáže firmu probrat podobně jako defibrilátor člověka. A stejně jako každý nástroj může být použit dokonale, správně nebo i špatně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní podnikový systém může být skvělým nástrojem pro byznys foto: Sabris

Kritéria úspěchu nasazení nebo rozvoje informačního systému

Ať už se rozhodnete nasadit zcela nový informační systém (ERP) nebo rozvíjet ten stávající, nejdůležitější otázkou, kterou byste si měli zodpovědět, je, co je vlastně cílem takového projektu. A nasazení nebo rozvoj ERP systému je cesta, která to může umožnit. Cíle mohou být různé a odvíjí se vždy od aktuální situace, ve které se firma právě nachází. Životní cyklus firmy, nové produkty, očekávaný rychlý růst nebo i příprava na prodej firmy. To jsou jen zrnka z možných motivací, které lze podpořit volbou toho správného řešení.

Přípravná fáze je nejdůležitější

Přípravná fáze je tedy tou nejdůležitější, ale bývá velmi často podceňovaná. Nutno podotknout, že čas věnovaný této fázi, není to jediné a hlavní měřítko. Problém spočívá často v tom, že cílů je mnoho, jsou nekoordinované a mnohdy velmi nejasné. Například zvýšení efektivity je sice definice cíle, ale jeho dosažení není možné bez detailní diskuze nad stávajícími procesy a jejich efektivitou. Jde přesně o tu fázi projektu, kde je nutné myslet jinak, než jsme zvyklí, nebo se o to alespoň pokusit.

Je až překvapivé, kolik firem před spuštěním produktivního provozu nezmění v rámci svých procesů zhola nic. Jinými slovy nové systémy jsou nasazovány jedna ku jedné do stávajících běžících procesů. Jazykem uživatelů, ale bohužel i těch, kteří mají rozhodovací pravomoc, lze uvést obvyklou větu: „Takto jsme zvyklí to dělat a musíme to tak dělat i nadále.“

Tímto přístupem zdaleka nedojde k využití všech výhod informačního systému a může se dostavit rozčarování. Pokud totiž na neefektivní procesy, které jsou zaběhlé a uživatelé jsou na ně zvyklí, nasadíte i ten nejlepší ERP systém na světě, skutečného cíle nedosáhnete. A pak je nutno dát za pravdu těm hlasům, které přece říkaly, že pořízení nového systému jen zvýší náklady a nepřinese to zhola nic.

Implementační projekt jako příležitost pro firmu i dodavatele

Implementační projekty jsou projekty většinou velké, a to jak z hlediska investic, tak i počtu účastníků a náročnosti na ně kladené, a to jak na straně zákazníka, tak i na straně dodavatele. Každý takový projekt je příležitostí pro obě strany. Kombinace vhodného výběru, kde vstupují proměnné, jako jsou výše investice a očekávané přínosy, volba toho správného řešení pro vaši firmu a v neposlední řadě také volba správného partnera. I v odpovědi na tuto otázku hraje roli právě jasně definovaný cíl, kterého má být dosaženo.

Nasazení řešení podle Best Practices

Příkladem může být projekt, kde bude nasazeno řešení podle Best Practices, tj. osvědčených postupů, bez rozsáhlých programových úprav. Takový projekt je vhodný pro firmu, která své procesy tvoří nebo je připravena své stávající procesy upravit, lépe řečeno zjednodušit, i za cenu toho, že nový systém zcela změní fungování, na které byla firma doposud zvyklá. Potom můžeme hovořit o zvýšení efektivity procesů, přičemž dopady na reálné výsledky firmy jsou však souhrnem všech rozhodnutí a změn, kterými bude muset firma společně s dodavatelem projít.

Konkrétním příkladem takového informačního systému je SAP S/4HANA od společnosti SAP®, na jejíchž aplikacích jede třetina světové ekonomiky. Řešení S/4.CZ by Sabris pak dále propojuje rozsáhlé možnosti a kvalitu SAP S/4HANA s lokalizací pro české prostředí a legislativu. Obsahuje přednastavenou funkcionalitu pro podporu více než 60 procesů dle Best Practices. Tím nejen významně urychlí celé nasazení informačního systému, ale zároveň zajistí změnu neefektivních procesů na ty, které jsou již mnohokrát ověřené.

Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...