Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejen během parného léta oceníte stropní ventilátor

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Během parných letních dnů hledáme úkryt, kam se schovat. Kde bude alespoň o pár stupínků méně. Když takové místo nenajdeme, používáme různé ventilátory, které v místnosti cirkulují vzduch a letní pařák se stává snesitelnějším.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejen během parného léta oceníte stropní ventilátor foto: ČTK

Co si takhle pořídit stropní ventilátor, který vám nebude nikde překážet a dost možná ho oceníte i v zimě?

Stropní ventilátor nahradí větrák i světlo

Ventilátor je mnohem lepší volbou než klimatizace, která ochlazuje vzduch a vy si pak mnohdy připadáte jako v mrazáku. Její další velkou nevýhodou, že k provozu potřebuje vývod z budovy ven, navíc její spotřeba ani trochu nepotěší vaši peněženku. Stropní ventilátor se pyšní hned několika přednostmi.

  • Stropní ventilátor je elegantní a může nahradit i stropní lustr. Tedy v případě, že jde o stropní ventilátor se světlem.
  • Jeho pořizovací náklady jsou o poznání nižší než u klimatizace.
  • Tichý provoz
  • Nerozfouká věci na stole.
  • Když bude disponovat zpětným chodem, využijete ho i v zimě, kdy díky němu ušetříte na topení.

Na co se zaměřit, když vybíráte stropní ventilátor?

Výběr stropního ventilátoru není jen o barvě a designu, mnohem důležitější jsou parametry větráku a taky to, zda místo, kam ho chcete nainstalovat, je pro tento účel ideální. Stropní ventilátor se třeba nedoporučuje instalovat k palandám nebo do bytů s hodně nízkými stropy.

Nejen během parného léta oceníte stropní ventilátor

Krok první: Kam chcete ventilátor nainstalovat?

Stropní ventilátor se nejčastěji instaluje do středu místnosti, aby byl zajištěný plynulý tok vzduchu v místnosti. Pokud je ale místnost velká, možná bude lepší nainstalovat tam 2 nebo i víc ventilátorů.

V každém případě je slaďte s ostatním interiérem a řiďte se pravidlem: „Čím větší je místnost, tím větší si pořiďte ventilátor.“ V místnosti o velikosti do 12 m2 vám stačí ventilátor s průměrem do 105 cm, do místnosti o rozloze do 20 m2 už volte průměr ventilátoru 105 až 123 cm. Do místnosti do 36 m2 patří ventilátor s průměrem 132 cm a víc.

Víte, že lopatky ventilátoru by měly být alespoň 2,3 metru od podlahy, aby byla zajištěna bezpečnost? Instalace stropního ventilátoru sníží strop asi o 30-40 cm a s tím je třeba počítat.

Krok druhý: Ventilátor se světlem nebo bez něj?

Světlo je nedílnou součástí místnosti a většinou ho instalujeme na její střed. Když si pořídíte stropní ventilátor, tak ho taky asi budete chtít nainstalovat do středu místnosti. Jenže oboje tam být nemůže. Nebo ano? Ano, když si pořídíte stropní ventilátor s osvětlením!

Krok třetí: Oceníte i zpětný chod?

Dnešní moderní stropní ventilátory mají zpětný chod, který je super hlavně v zimě, kdy topíte. Teplý vzduch u podlahy neudržíte, stoupá ke stropu. Pomocí opačné rotace lopatek ho posunete ke stěnám a vrátíte k podlaze, takže nebudete muset tolik topit.

Krok čtvrtý: Zajímejte se i o hlučnost

Dalším důležitým parametrem je hlučnost. A to hlavně tehdy, když stropní ventilátor budete chtít nainstalovat do ložnice nebo dětského pokoje. Sám o sobě je tichý a vydává hluk o síle asi 39 dB, vliv na hlučnost mají ale třeba lopatky. Ty dřevěné jsou tišší než lopatky z kovu. Na počtu až tak nesejde.

Témata: ventilátor, podlaha

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat