Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Příprava na další sezonu TELH je v plném proudu

Léto je v plném proudu, většina z nás si užívá volna a dovolených. Hokejisté to ale mají trochu jinak. Ne že by si dovolenou nedopřáli, během léta se ale připravují na další sezonu, která začne co nevidět.

Příprava na další sezónu TELH je v plném proudu foto: ČTK

První fázi přípravy, která probíhala na suchu, mají za sebou, příprava na ledě je většinou teprve čeká. Jak příprava probíhá, jaká jména ozdobí naši ligu a kdo se stane mistrem? Bude to opět Třinec, nebo nějaký jiný tým?

Třinec získal 4 tituly za sebou, získá i ten pátý?

Oceláři za sebou mají několik vydařených let, sotva před pár týdny zdvihli nad hlavu už počtvrté za sebou pohár pro mistra extraligy. Třikrát se tak stalo pod vedením Václava Varadi, kterého vystřídal Zdeněk Moták. Ten na úspěchy svého předchůdce navázal a dokázal s týmem získat další titul. Bude to tak i v sezoně 2023/2024? To i více můžete živě sledovat např. na livescore portálu 24live, který nabízí kompletní výsledkový a statistický servis ze 156 hokejových soutěží vč. Extraligy.

Těžko předvídat, konkurence ale bude veliká. Václav Varaďa se stal trenérem Pardubic, když vystřídal Radima Rulíka, který zamířil k české reprezentaci. Podaří se mu vítěznou šňůru Třince přerušit a získat titul s Pardubicemi?

Příprava na další sezónu TELH je v plném proudu

Šance mají i další týmy, posilami se to jen hemží

Ve hře o titul jsou i další týmy. Hradec Králové v loňské sezoně skončil druhý, ambicemi se netají ani Sparta nebo Vítkovice, překvapit ale mohou i další týmy. Jejich kádry jsou nabité zvučnými jmény. Jak už to bývá, někdo po sezoně odejde, další přijde. Jaké jsou posily jednotlivých týmů pro nadcházející sezonu?

 • Bílé Tygry Liberec pro další sezonu posílí Dávid Hrenák, Vojtěch Budík, Ian McCoshen, Kelly Klíma, na lavičku usedne Filip Pešán.
 • BK Mladá Boleslav ulovila Jana Růžičku, Filipa Pyrochtu, Pavola Skalického, Filipa Suchého, Jana Štibingera, Matti Järvinena a Zacha Osburna.
 • HC Dynamo Pardubice mají v týmu kromě už zmíněného nového trenéra i navrátilce Martina Kauta.
 • Mezi nováčky v týmu HC Energie Karlovy patří Lukas Zetterberg, Dominik Frodl, Roman Přikryl, Ikka Kangasniemi, Ondřej Procházka a Jan Bernovský.
 • HC Kometu Brno posílí Štěpán Lukeš, Martin Kohout, Daniel Gazda, Lukáš Kaňák, Lukáš Cingel a Tomáš Marcinko.
 • Za Banes Motor České Budějovice nově nastoupí Pavel Pýcha, David Štich, Michal Gulaši, Brant Harris, Milan Doudera, Jan Ordoš, Adam Kubík a Martin Beránek.
 • HC Oceláři Třinec v týmu přivítali Patrika Kocha, Tomáše Kundrátka, Richarda Nedomlela, Viliama Čacha, Richarda Pánika a Kamila Walegu.
 • Za HC Olomouc nastoupí i Aron Chmielewski, Jakub Sedláček, Rok Macuh a Jakub Sirota.
 • HC Sparta Praha představila nejen nového trenéra Pavla Grosse, ale jako posily Filipa Chlapíka, Oldřicha Cichoně, Ondřeje Najmana, Aarona Irvinga, Vojtěcha Mozíka nebo Jani Lajunena.
 • HC Škodu Plzeň posílí Tomáš Dujsík, Samuel Hlavaj, Aleksi Laakso, Jakub Lev, Filip Jansa, Ondřej Matýs, Miroslav Indrák a Petr Straka.
 • Mezi nové hráče HC Verva Litvínov patří David Kaše s bratrem Ondřejem, Marek Baránek, Kevin Czuczman, Lukáš Klika, Petr Koblasa.
 • HC Vítkovice Ridera posílí Jan Káňa, Matěj Machovský, Valentin Claireaux, Stuart Percy a Vojtěch Zelenák.
 • Mezi posily Mountfield HK patří David Šťastný, Tomáš Pavelka, Alex Tamáši, Evan Jasper, Ralfs Freibergs, Patrik Bartošák.
 • Rytíři Kladno se pochlubili jmény Deven Sideroff, Jakub Strnad, Denis Kusý, Chris Martenet a Karel Klikorka.

A co baráž?

V posledních letech o setrvání v TELH pravidelně hraje Kladno, které se střetává s vítězem Chance ligy. Bude tomu v nadcházejícím ročníku stejně, nebo Kladno na posledním místě žebříčku někdo vystřídá?To ukáže až čas a to, jak se týmu bude proti ostatním soupeřům dařit. Odhadovat to takhle dopředu nelze, napoví až jednotlivé zápasy, kterých se fanoušci hokeje už nemohou dočkat.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...