1. srpna 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Proč si pořídit GPS lokátor do kabelky?

Proč si pořídit GPS lokátor do kabelky? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč si pořídit GPS lokátor do kabelky? | foto: ČTK

Chcete vědět, kde se Vaši blízcí pohybují, abyste jim v případě potřeba mohli pomoct? Vyzvednout náctiletou dceru po večírku, manželku, když se ztratí ve městě, nebo seniory, kterým paměť neslouží a trápí je třeba Alzheimer? Nebo snad chcete sledovat nevěrného partnera?

Řešením může být GPS lokátor do kabelky, který slouží k hlídání osob, zvířat a cenností. Díky němu budete moci sledovat jejich pohyb v reálném čase. Jak je to možné?

Dnešní doba přeje technologiím

K tomu, aby vše fungovalo tak jak má, je zapotřebí vložit do lokátoru SIM kartu libovolného operátora. Ta musí podporovat SMS zprávy a mít aktivní data. Jejich spotřeba je minimální, maximálně 50 MB za měsíc. Nemusíte se tedy bát, že provoz GPS lokátor vám udělá vítr v peněžence.

Aktuální polohu dokáže lokátor určit díky kombinaci GPS, WiFi a GSM technologii. Ve vámi zvoleném intervalu bude lokalizovat pohyb. Trackování můžete:

  • Provádět v intervalu, který si nastavíte v rozmezí 5-127 vteřin.
  • Vypnout a zapnout dle potřeby.

Polohu pak budete sledovat v aplikaci GoogleMaps, kde si můžete zobrazit i historii pohybu. Díky tomu budete přesně vědět, kde se lokátor a spolu s ním i jeho majitel nachází.

Proč si pořídit GPS lokátor do kabelky?

Proč si pořídit GPS lokátor do kabelky místo chytrých hodinek?

O chytrých GPS hodinkách jste už určitě slyšeli. Podle zvoleného modelu mohou sloužit jen ke sledování pohybu nebo i k telefonování a zasílání sms zpráv. Fungují na stejném principu jako GPS lokátor. Proč tedy sáhnout raději po GPS lokátoru?

  • Baterie lokátoru vydrží delší dobu. Podle četnosti trackování můžete lokátor používat 4-8 dní. Hodinky se vybijí za 2-3 dny.
  • Hodinky musíte nosit na ruce. GPS lokátor je opravdu hodně malý a schováte ho i do malé kapsičky v kabelce, batohu, brašny na notebook.
  • Součástí lokátoru je i obal, který lokátor chrání před nárazy i vodou.
  • Pyšní se celosvětovým pokrytím.

Malý, ale šikovný

GPS lokátor je užitečný pomocník, který může pomoci při řešení potíží jako útěk z domova, nehoda, ztráta orientace, krádež tašky a dalších. Některým potížím dokáže předcházet. Kdo se stará o starší a nemocné lidi ví, jak je tato péče náročná. I při obyčejné procházce se mohou zatoulat. Jak je pak najít?

GPS lokátor Vám v tom pomůže. Vzhledem k malým rozměrům ho schováte do kapsy bundy, kabelky nebo tašky. Odpadnout Vám tak starosti s tím, zda si dotyčný vezme hodinky nebo ne.

Už Vám někdo ukradl brašnu s notebookem? Pokud v ní bude schovaný GPS lokátor, může ji policie poměrně snadno a brzy najít.

Chodí děti do samotné do školy a vy chcete vědět, kudy se pohybují? Schovejte do kapsičky uvnitř aktovky nebo batohu malý GPS lokátor. Budete vědět, že došly na kroužek, do školy, ke kamarádovi.

GPS lokátor Vám ušetří mnoho starostí a Vy můžete být v klidu, i když právě nemůžete být svým nemilejším na blízku.

Najdete na Lidovky.cz