24. července 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Senátor Tomáš Pfeiffer na Mezinárodní konferenci o CAM v Evropském parlamentu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Senátor Tomáš Pfeiffer na Mezinárodní konferenci o CAM v Evropském parlamentu... | foto: ČTK

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40 tisíc. Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky svolává tiskovou konferenci – Alternativní medicína (CAM) ve světě, 26. 7. 2018 v 10.30 hod. Soukenická 21, Praha.

Petice reaguje na jednostrannou mediální kampaň zaměřenou proti alternativní medicíně.

Chceme upozornit na zájem veřejnosti o alternativní medicínu, resp. Biotroniku Josefa Zezulky. Naším krátkodobým cílem je účastnit se legislativního procesu a přinést odborné i laické veřejnosti relevantní informace o stavu v této oblasti ve světě.

Za tím účelem obdrží novináři nejnovější komplexní vědecky podložené informace ze světa. Bude jim promítnut i krátký záznam vyjádření zástupců světových autorit jako je EUROCAM nebo WHO, konzultanta pro oblast CAM (Complementary and Alternative Medicine), genetika pracujícího v Oxfordu, který je konzultantem britské vlády pro tuto oblast, a dalších. Získáte informace o jednání Evropského parlamentu, Světového zdravotnického shromáždění a ostatních.

Předání petice na podporu biotroniky do Senátu Parlamentu České republiky.

Předání petice na podporu biotroniky do Senátu Parlamentu České republiky.

V neposlední řadě bude představen dokument financovaný americkou vládou, který mapuje možnost použití CAM ve vojenských zdravotnických systémech NATO. Snad nejzásadnější je zveřejnění zhodnocení studií „zlatého standardu“ v databázi Cochrane porovnávající účinnost CAM a medicínských postupů, která je doslova průlomem v pohledu na CAM.

Naše komora se zúčastnila několika jednání na mezinárodní úrovni v Bruselu i jinde a stala se členem mezinárodní politické Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi, proto se snažíme tyto informace přinést naší odborné i laické veřejnosti.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky,
Soukenická 21, Praha 1, PSČ 110 00

Místo a čas konání tiskové konference:
26. 7. 2018 v 10.30 hod
Soukenická 21, Praha 1

Tomáš Pfeiffer
ředitel profesní komory Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky, člen Platformy pro evropskou politiku v oblasti veřejného zdraví při Evropské komisi

e-mail: sbjz@dub.cz

www.dub.cz, www.sanator.cz

Najdete na Lidovky.cz