26. dubna 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Říká vám něco Strom života?

Říká vám něco Strom života? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Říká vám něco Strom života? | foto: ČTK

V životě nikdy nejste sami. Jste součástí světa, který je všude kolem vás. Formuje vás a ovlivňuje. Strom života je symbol rodiny i zrození a životní síly.

Pořiďte si svůj Strom života i vy třeba v podobě andělského šperku. Tomu, kdo jej bude hrdě nosit, bude dávat plody, které jinde nenajde. Na jaře to bude životní síla, v létě věčný život a v zimě třeba nesmrtelnost. Plodí pořád dokola, jeho jedinou živinou je vaše láska.

Říká vám něco Strom života?

Symbol jednoty, stvoření, zrození…

… síly, ochrany a plodnosti. Je spojen s narozením, životem i smrtí. Jeho kořeny leží hluboko v zemi, odkud čerpají sílu a živiny. V prostoru stojí kmen a jeho větve sahají na všechny světové strany. Koruna směřuje k Nebesům, ze kterých čerpá vesmírnou energii. Dává najevo sílu i křehkost lidského bytí.

Strom života nás provází už tisíce let

Je součástí mnoha náboženství i civilizací. Univerzální symbol jednoty, stvoření, života i moudrosti a plodnosti. Dodá vám sílu do nového začátku, nenechá vás padnout. Vyklíčí ze semínka, roste do výšky, košatí a plodí ovoce, které nechá vzniknout něco nového. Lidský život, myšlenku, …

Symbolizuje propojení všech zemských elementů – Oheň, Voda, Země, Vzduch. Spojení všeho živého. Jak to funguje?

V zemi se nachází kořeny, nad zemí roste kmen a na jeho větvích jsou listy. Mezi nimi je vzduch a kape voda. Oheň symbolizuje chemickou přeměnu oxidací.

Říká vám něco Strom života?

Strom života a náboženství

Podle křesťanů rostl Strom života uprostřed Rajské zahrady hned vedle stromu poznání dobra a zla. Podle některých z nich se ale jednalo o jeden a ten samý strom. Symbolizuje život v rajské zahradě před zkázou a pokušením ke spáchání prvního hříchu Adama a Evy. Po jeho spáchání následoval pád.

V mytologii starověkého Egypta strom života představoval Akát bílý. První pár egyptské mytologie (Isis a Osiris) se zrodil právě ze stromu života, který rostl uprostřed dvou světových stran. Směr na východ představoval zrod nového života a východ Slunce, směr na západ zase konec života a západ Slunce.

Říká vám něco Strom života?

V Koránu místo Stromu života najdete Strom nesmrtelnosti. Jinak se ale příběh podobá tomu křesťanskému. Had nabádá první pár k hříchu a zradě.

Mayové v něm zase viděli Strom světa – střed veškerého stvoření, jehož větve sahaly do všech světových stran.

Říká vám něco Strom života?

Andělské šperky Strom života potěší každou ženu

Chcete udělat radost své partnerce, darovat jí symbol stvoření, života i moudrosti? Ochránit ji před zlem a věnovat jí klid a lásku? Strom života je tím pravým. A jelikož ve dvou se to lépe táhne, pořiďte jí rovnou set náhrdelníku a náušnic.

Majitelka originálního ručně vyráběného šperku Engelsrufer se z něj a jeho plodů bude těšit tehdy, kdy mu dá svou lásku. On ji odmění životní silou i nesmrtelností.

Najdete na Lidovky.cz