19. července 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách | foto: Gasteinertal Tourismus

Dovolená pro celou rodinu by měla být především jedno: vzrušující a odpočinková. To už ale samo o sobě vypadá jako rozpor. Existuje prázdninová destinace, která dokáže poskytnout obojí? Pro rodiče A pro jejich děti? Rodinná dovolená v Gasteinu předčí vaše požadavky.

V Rakousku leží uprostřed vysokých hor Salcburska Gastein: Jedno údolí, tři obce a spousta možností, jak udělat dovolenou vzrušující a odpočinkovou. Jak je to možné? Protože Gastein nabízí perfektní kombinaci přírodního dobrodružství na horách a wellness a vodních světů. Za to vděčí dlouhé lázeňské tradici údolí. A co mají děti raději, než se cákat ve vodě?

Rodinná dovolená v Gasteinu: Přijet

Odpočinek začíná již příjezdem do údolí Gastein. Přijet totiž můžete i vlakem. A sice ze všech německých a rakouských měst, do Gasteinu jezdí vlaky německých nebo rakouských železnic. Ale ani další cesta do příslušného hotelu nebo apartmánu nemusí znamenat žádnou nepříjemnost či tahání se se zavazadly. Většina ubytovacích zařízení nabízí bezplatný odvoz z nádraží. Do hotelu se tak dostanete pohodlně a cestu si můžete užít jako rodinný výlet.

Ubytovat se

Co takhle dovolená na bio statku? Prožijte léto obklopení horskou krajinou mezi zvířaty, kde má tradice Gasteinu vysokou hodnotu, stejně jako vstřícnost k rodinám s dětmi. Pestrý program pro rodiny s dětmi mají připraven také hotely.

Partnerské podniky sdružení GASTI Family bodují u hostů nejen vnitřními a venkovními hřišti, ale také programy Dětského klubu GASTI. Ten po celé léto organizuje napínavé výlety. Od rýžování zlata v Angertalu přes jezdecké výlety na koních až po dětské lezecké túry. Dospělí mohou být při tom, nebo třeba využít čas a vydat se do hor Gasteinu pěšky či na horském kole.

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách

Partnerské podniky navíc hostům poskytují zdarma potřebné vybavení pro miminka a malé děti. A pokud by někdy pršelo, (prázdninový) svět se také nezboří. Co takhle příjemné odpoledne plné her? Deskové hry slibují kvalitní prožitek cenného času - v pohodlí a bez stresu.

Ponořit se

Hned dvoje termální lázně udělají z prázdninového dne skutečné vodní dobrodružství. Alpentherme v Bad Hofgasteinu čekají na rodiny na ploše 30 000 metrů čtverečních hned čtyři alpské vodní světy a samostatný dětský koutek „Family World“.

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách

Při pohledu na obrovské venkovní tobogány a multimediální zážitkový dóm budou děti určitě k neudržení. Zejména, když na velkých projekčních plochách neustále běží dětské a rodinné filmy. A to vše samozřejmě včetně zdraví prospěšného účinku gasteinské termální vody.

Dospělí si mohou pořádně odpočinout v saunovém světě, o jejich děti je díky bezplatnému hlídání během školních prázdnin dobře postaráno. Také v Bad Gasteinu najdou rodiče klid, zatímco dorost se cachtá v kouzelné jeskyni ve skalních lázních. Nebo v dětském koutku venku, zatímco si můžete například pohodlně číst na slunné terase nebo na lehátku na trávníku. Přehnat to s odpočinkem totiž na dovolené nelze...

Rýžovat

Rýžování zlata v Angertalu je něco zcela mimořádného - kdysi se tady rýžovalo zlato z potoka. Po stopách středověku lze v horském potoce v údolí Angertal ještě dnes rýžování zlata zkusit - a dokonce nějaké najít. To je to pravé dobrodružství! Každé pondělí dopoledne organizuje turistický svaz pro děti výlet za rýžováním zlata. Stylově v holínkách mohou malí hledači zlata v proudu potoka rýžovat, prosívat a posuzovat. S trochou štěstí se třeba najde zlatý střípek nebo jiný třpytivý minerál.

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách
Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách

Sedlat

Na koni přes louky a lesy - prostě dětský sen. I takový může Gasteinské údolí splnit: Ve dvou jezdeckých stájích si může celá rodina osedlat koně a poníky. Zkušení jezdci mohou bezstarostně klusat gasteinskou horskou krajinou. V rámci programu Dětského klubu GASTI získají zvídavé děti své první jezdecké zkušenosti a dokonce se mohou na celý jeden den zapojit do života na selském statku, kde mohou dle libosti hladit a krmit zvířata.

Stoupat

A to nejlepší na konec: Přes 600 kilometrů turistických cest se táhne Gasteinským údolím až do Národního parku Vysoké Taury. Borovicové lesy, alpské růže a zurčící potoky doprovází rodinu při cestách po více než 60 horských pastvinách. Tam na malé turisty čeká čerstvé brusinkové podmáslí, sýr a slanina. A třeba na stole přistane dokonce voňavý trhanec.

Rodinná dovolená v Gasteinu láká k dobrodružství na horách

V letních měsících jsou zážitkové hory Fulseck, Schlossalm, Stubnerkogel a Graukogel snadno dostupné také lanovkami. S celou rodinou pak v mžiku vyjedete téměř až do 2 000 metrů - pohodlné horské cesty a nádherné vyhlídky na okolní hory udělají z alpského zážitku vysloveně nenamáhavé dobrodružství. Rodinná dovolená v Gasteinu je to pravé pro malé i velké výletníky.

Najdete na Lidovky.cz