Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rotační expozice: MPO a CzechTrade

Projekt MPO City for the Future na EXPO 2020 se zaměřuje na chytrá a udržitelná města. foto: CzechTrade

Komerční sdělení
Všeobecná světová výstava EXPO 2022 s mottem „Connecting Minds, Creating the Future“ pokračuje rotačními expozicemi v Českém národním pavilonu.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Od soboty 15. ledna jsou příchozí zváni na výstavu City For The Future, kterou společně připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO) a agentura na podporu obchodu CzechTrade.

Projekt se zaměřuje na chytrá a udržitelná města. „Vybrali jsme některé z nejinspirativnějších myšlenek, domácích technologií a řešení, které jsme propojili do společné vize. Ta ukazuje, jak by mohl vypadat městský život v horizontu několika příštích let a jak mohou české inovace přispět k vytvoření příjemné, lidsky vstřícné budoucnosti, která může fungovat ve skutečné symbióze s přírodou,“ říká Miroslav Scheiner z MPO.

Popsaná vize staví na principu udržitelnosti, který je jedním ze tří hlavních motivů na EXPO v Dubaji. Jde zároveň o stěžejní zacílení pavilonu Czech Spring a jednu z priorit Spojených arabských emirátů, s nimiž Česká republika s pomocí své účasti na Všeobecné světové výstavě kooperuje.

Do této iniciativy se zapojilo 32 českých firem. „Organizátoři z ministerstva a CzechTrade věnovali velkou péči jejich výběru a provedli řadu konzultací, během nichž prověřovali denní práci případných partnerů s inovacemi. Volba padla například na časopis Forbes, inovační centrum JIC či agenturu pro podporu podnikání a investic CzechInvest,“ vypočítává Vladislav Polách z CzechTrade.

Finální portfolio obsahuje recepty z rozličných oborů, třeba z mobility, infrastruktury, chytrých budov, ekologických technologií, přenosu energií, logistiky nebo chytrého zemědělství. Tato skladba dokládá, že chytrá města jsou silně komplexním ekosystémem, v němž musí jednotlivé prvky do sebe zapadat. Výsledkem musí být ucelená struktura, o čemž je ostatně celé EXPO. „Hlavním prvkem expozice je zhruba osmiminutové video prezentující běžný den člověka v roce 2050, který během dne využívá při různých rutinních činnostech české technologie. Video se dotýká mnoha oblastí, nejde čistě o prezentaci ke smart cities,“ popisuje Polách.

Pokud návštěvníky nějaké řešení zaujme, tak se o něm, případně o dané firmě, mohou dozvědět více z interaktivní obrazovky. Na ní se nacházejí medailonky s kontaktní informacemi všech zúčastněných společností.

Vystavená spolupráce MPO a CzechTrade zavřením bran v Dubaji neskončí. K záměru City for the Future byl vytvořen web: https://www.cityforthefuture.com/en/dubai a zmiňované video je ke shlédnutí na https://drive.google.com/file/d/1m2h4n5FN5kyfRsTo93mIjUnErBpHnX8l/view?usp=sharing, předpokládá se, že koncept bude postupem času předveden na více akcích. Časem má stoupnout i počet předváděných technologií a řešení.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!