Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Siemens razí cestu pro plošnou digitalizaci

Siemens razí cestu pro plošnou digitalizaci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Siemens razí cestu pro plošnou digitalizaci | foto: ČTK

„Digitalizace umožňuje dosahovat řádově vyšší produktivity, flexibility a spolehlivosti při vývoji a výrobě komplexních produktů. Zároveň otevírá cestu k hromadné individualizaci a poskytování služeb s vyšší přidanou hodnotou,” upozorňuje vedoucí útvaru Digitální podnik František Podzimek.

Společnost Siemens, která je 130 let nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií, pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu, veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a chytré infrastruktury, v nichž přináší komplexní digitální řešení a služby.

Siemens razí cestu pro plošnou digitalizaci

„Vedu oddělení, které se jmenuje digitální podnik. Hlavní náplní naší činnosti je podporovat české firmy při hledání optimální strategie digitální transformace. Podnikům všech velikostí z různých oborů navrhujeme řešení, jak nejlépe dosáhnout konkurenčních výhod, které digitalizace nabízí,” popisuje František Podzimek.

Siemens razí cestu pro plošnou digitalizaci

Výhody jsou podle něj značné. „Na jednu stranu umožňuje digitalizace dosahovat řádově vyšší produktivity, flexibility a spolehlivosti při vývoji a výrobě stále komplexnějších produktů. Zároveň otevírá cestu k hromadné výrobě individualizovaných výrobků, poskytování služeb s vyšší přidanou hodnotou a k efektivnější spolupráci v rámci dodavatelských řetězců,” připomíná Podzimek.

Firmy, které se tomuto cíli chtějí přiblížit, musí nezbytně změnit své myšlení a strategii. „Čeká je výrazná změna organizace práce a nutnost osvojit si nové nástroje a postupy. Především je potřeba ve firmě vybudovat digitální páteř, která umožní novou efektivní formu spolupráce všech profesí od návrhu produktu přes přípravu výroby až po samotnou výrobu. Tato páteř šetří čas při komunikaci, zamezuje chybám a umožňuje být rychlejší a levnější než konkurence,” líčí Podzimek.

Za další dimenzi digitalizace považuje datové propojení od úrovně čidel strojů přes systémy na řízení výroby až po podnikové informační systémy na manažerské úrovni. „V efektivním výrobním podniku probíhá neustálý sběr, analýza a reakce na velké množství dat. A právě využití dat, stále více s pomocí umělé inteligence, je klíčem k trvalému zvyšování produktivity. Koronavirová pandemie zřetelně ukázala, že firmy, které již s digitalizací pokročily, dokázaly vlivům pandemie mnohem lépe čelit a následně urychlit své zotavení,” shrnuje vedoucí útvaru Digitální podnik František Podzimek.

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice, se svými více než 13 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemensu zahrnuje produkty a řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...