Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen

Drážní společnost JR West koncem listopadu oznámila, že ve snaze o propagaci Všeobecné světové výstavy Expo 2025 v Ósace začne od dubna příštího roku, tedy rok před zahájením akce, provozovat rychlovlaky s designem obsahujícím logo výstavy.

Výstavu Expo budou propagovat i rychlovlaky Šinkansen foto: ČTK

V ten samý měsíc plánuje otevřít na různých místech obchody se zbožím z Expa v naději, že se jí podaří zvýšit nadšení pro tuto globální přehlídku v širokém okolí. O těchto záměrech informoval newletter Mezinárodního úřadu pro výstavnictví (BIE) s odvoláním na server sankei.com.

Do konce půlročního konání Expa budou na linkách Tokaido a Sanyo Šinkansen jezdit dva takto „polepené“ vlaky Šinkansen a po jednom na linkách Sanyo a Kjúšú Šinkansen a na lince Hokuriku Šinkansen ve spolupráci s JR East, Tokai a Kjúšú. Prezident společnosti JR West Kazuaki Hasegawa na tiskové konferenci zdůraznil, že doufá, že projekt povzbudí dynamiku v celé zemi.

Společnost JR West také otevře obchody s prodejem zboží z Expa v Ósace, Kjótu, Hjógu, Wakayamě, Tojamě, Hirošimě a dalších prefekturách.

Železnice Kinki Nippon Railway, Hankyu Railway, Hanshin Electric Railway a Keihan Electric Railway mají rovněž v plánu, že od 30. března budou provozovat vlaky s motivy Expo 2025.

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...