Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Proreformní výzva novému ministrovi školství. A dál?

Podle informací ČESKÉ POZICE se zvažovala i myšlenka jakési on-line petice, jež by upozornila na potřebnost změn v terciárním vzdělávání.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petr.Pavlik

9. 5. 2012 14:40
Narozdíl od tebe, Same,
Narozdíl od tebe, Same, nerozumím tomu, proč dopis podepsali autoři "reforem", kteří se významně podíleli na prošustrování oněch 90 MKč. Ve slušné společnosti by asi mělo být považováno za nestoudnost, když se někdo vydává za zastánce vlastních návrhů. Je to o to pikantnější, že v textu obviňují odpůrce "reforem" z hájení vlastních zájmů. Mimochodem, kdo vlastně platí důchodci z Cambridge letenky do ČR? :-) Vzhledem k nezakrytým urážkám a přezíravosti vůči ostatním členům akademické obce (např. "Této otevřenosti a vlastní zodpovědnosti se však mnoho akademických pracovníků obává, protože nejsou zvyklí být vystaveni silné soutěži..."; "neustupujte jejich odpůrcům, kteří často hájí především své osobní zájmy") ale erozumím ani tomu, proč dopis podepsali další lidé jako J. Švejnar či C. Höschl. Výmluvné je tvrzení: "Všichni, kterým záleží na budoucnosti českého vysokého školství, si uvědomují, že reformy jsou nezbytné..." Čili kdo si dovoluje s námi nesouhlasit, tomu nezáleží na budoucnosti českého vysokého školství. Dobrá ukázka toho, jak zažrané jsou komunistické myšlenkové postupy!
0 0
možnosti

Sam Zajicek

15. 5. 2012 11:09
Ahoj Petře, no, já nic
Ahoj Petře,no, já nic neříkal o slušnosti, pouze o pochopitelnosti :-)A je přece pochopitelné, že lidé, kteří současné reformy formulovali a prosazují, doporučují jejich dotažení :-) To,  že se staví do role nezávislých akademiků, to je věc jiná...Na druhou stranu to je nakonec celkem benigní, protože každý okamžitě vidí, proč to ti signatáři  (krom těch několika opravdu nezávislých lidí) podepsali. A snad je to jasné i prof. Fialovi (pokud si to sám neobjednal v rámci nějaké mediální hry).
0 0
možnosti