Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Rekviem za českou státnost

Stát, jenž plní své funkce, se v Česku začíná vytrácet. Proto jej již nelze nadále ničit, a současně předstírat, že funguje dostatečně.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
I

Ivan1965

28. 9. 2012 7:17
to je velmi dobre, ze jste na svoji vlast hrdy
problem je, ze ta auta nam tu montuji Nemci, Korejci a Francouzi, coz trochu svedci o tom, ze maximalni efektivitu jsme schopni vyvinout, mrska-li nad nami bic, uroven vzdelani klesa tak, jak se (celosvetove) meni profil spolecnosti ze znalostni na zazitkovou a o tom, jak nam prace a povinnosti nesmrdi bych si po porovnani efektivity prace s jinymi narody, kterym se mnohdy vysmivame, dovolil pochybovat. Ale nic z toho co kritizuji nejde vybudovat bez vami zminovane hrdosti, tedy houst, vetsi kapky a hlavne kdykoliv, pokud mozno mimo vitezna utkani nasi fotbalove ci hokejove reprezantace (protoze to je opet hrdost na uspechy nekoho jineho)
0 0
možnosti
PS

28. 9. 2012 7:04
I když nejsem se svým státem vždy spokojený,
jsem na svoji vlast hrdý. Alespoň tedy někdy a určitě dnes.Náš národ je vzdělaný a vzdělání si považuje, máme velmi dobrý průmysl, produkující například 1,3 miliónu automobilů ročně, práce a povinnosti nám nesmrdí a ve skutečnosti tudíž vůbec nejsme národ Švejků, za které se možná někdy ve slabé chvíli snad považujeme.Nestojíme si v té Evropě vůbec špatně. 
0 0
možnosti
B

Babaq

28. 9. 2012 8:05
Hrdost?
Já jsem hrdý maximálně na to, co jsem dokázal. Nejsem a nemůžu být hrdý na to, že jsem členem jisté ne příliš kulturní tlupy z centrální části jistého kontinentu, který se obecně považuje za něco lepšího, než je. Postoj kdo-neskáče-není-Čech se mi zdá být spíše legrační a k jeho nositelům zaujímám rezervovaný postoj. Zkrátka - asi bychom si nerozuměli. Ale neberu Vám to, jen to prostě necítím stejně.
0 0
možnosti
I

Ivan1965

28. 9. 2012 6:55
Charakter oslav odpovida ceskemu naturelu...
... kdy vlastni bratr da zavrazdit sveho blizniho a ten, misto toho aby se branil vrahum utika se skryt do bezpeci, ktere ve skutecnosti neexistuje...Ceska povaha nikdy nedovoli vybudovat ceskou statnost, nebot ta vyzaduje hrdost, patriotizmus a urcitou miru sebeobetovani pro blaho nejen sebe sama ale i druhych. To jsou bohuzel vlastnosti, ktere v ceske kotline chybi a moralni hodnoty soucasneho sveta je jiz nevytvori
0 0
možnosti
SM
Tento údajný státní útvar z
Tento údajný státní útvar z recese nazývaný Česká republika, už dávno pozbyl své samostanosti ! Atributy státnosti přestaly existovat! Armáda nexistuje, Centrální banka poskakuje jak ji nařizuje ne vláda, ale FED a ECB, Parlament a Senát je jen hnojniště politických trilobitů, kteří trčí z různých řití.. a občané? Ti ve velké většině už na takový stát z vysoka serou! Neznám n ikoho, kdo  by byl ochotný se za takový státní paskvil postavit i svým životem !!
0 0
možnosti
CB

Ctirad Bednář

28. 9. 2012 11:53
Dobrá.
A co dál?
0 0
možnosti