Diskuse
Obliba třtinového rumu v ČR roste. Vše začalo mojito
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Vzpomínky na minulost.
To se v roce 1960 začala do naší republiky dovážet surovina z Kuby,že tam neměli dostatečné kapacity na zpracování a našim cukrovarům se tak prodloužila sezona.Tuzemák byl vynikající značkou.Také v té době vznikl vtip,prý od samého Che Guevary,když byl v Brně na veletrhu.Novinář se prý zeptal,jestli se Kuba nebojí USA.Ten odpověděl,že nikoliv.Stojí za námi veliký SSSR s 300 miliony obyvatel,ještě větší Čína se 700 miliony a veliké Československo se 140 miliony obyvatel.Kterýsi tajemník jej začal upozorňovat,že ČSR má jen 14 milionů lidí,ale Guevara jej usadil,My na Kubě to musíme vědět nejlépe,my sem vyvážíme rum!


















