Diskuse k článku: Jedny neštovice prosím! Nejlíp před dovolenou

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 22.6.2011 0:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Sulc 22.6.2011 0:00

Pochopitelne jste, pani novinarko, v soku.

Je to tim, ze jste nechytra slepice, kterou ovladaji skrz nazkrz emoce, ale ne zdravy rozum. V dobach  ktere jsou davno pryc, matky neletaly k doktorovy, kdyz kluk upadl a odrel si loket. A v pripade detskych nemoci poslaly svoje deti k nakazenemu kamaradu, aby si s nim hraly.Vy holt mate mozek vymlaceny propagandou o hygiene, zdravem jidle a kdyz dite upadne, reagujete jako po srazce letadel.

I. Borovičková 5.6.2011 13:02

Názor

Dobrý den, musím velmi nesouhlasit s Vaším přístupem i s některými názory. já jsem bohužel jedna z těch, kterou matka také nenechala nakazit a dostala jsem neštovice od svého syna, když mi bylo 25 let a jemu 3 roky. Nyní je mi 43 let a dodnes mám jizvy v obličeji. Na rozdíl od syna, který měl pár pupínků, já jsem si prošla 4 týdny horeček, neštovice - ne ty běžné pupínky, co mají malé děti, ale opravdu hrozné, velké a černé jsem měla absolutně všude, ve sliznicích, v ústech,v nose, dokonce i v bělmu očí. Rozhodně bych své dítě nechala nakazit co nejdříve. Vy jen doufejte, že Váš syn je jednou nedostane v dospělosti, ten průběh je opravdu hrozný.

K. Minaříková 29.5.2011 16:36

Názor

Myslím, že dnes se vše nějak divně řeší, mám úplnou alergii na řadu dnešních moderních matek, které dělají z běžných věcí témata. Mám patnáctiletou dceru a k tomu ročního chlapečka. Ještě jsem se neprobrala z údivu, jak se za těch patnáct let vše změnilo, nemyslím, že k lepšímu. Souhlasím s Vámi, že nechávat úmyslně nakazit své dítě je hrozné, myslím, že takovíto lidé by se měli jít léčit s hlavou. Také mám pocit, že dnešní " pokrokoví " rodiče pracují cíleně na tom, aby jejich děti, co nejdříve dětmi být přestaly a to mi na tom připadá jako úplně nejhorší. Takže budu bojovat a na žádné cvičeníčko nepůjdu. Mimochodem absolvovala jsem s chlapečkem plaváníčko v Německu a tam se nic nedramatizuje, myslím, že jsem zase napřed tam, kde ani být nemusíme.

Ráda bych Vám řekla, že se mi Vaše sloupky moc líbí, i když ne vždy souhlasím. Přeji hodně tvůrčí invence.

V. Schwabová 31.5.2011 8:13

Re: Názor

Nemyslíte, že by léčit s hlavou měli spíš ti, co nechávají děti proti neštovicím očkovat?

K. Minaříková 1.6.2011 1:04

Re: Názor

To je věc názoru. Mám ten názor, že touto běžnou dětskou nemocí by si každé dítě mělo přirozeně projít, my jsem si jí také prošli - myslím tím naši generaci a žádné utrpení jsme díky tomu neprožili. Čili ani očkování a ani úmyslné nakažení dítěte nevidím jako dobré.

B. Šťastná 24.5.2011 10:28

S "infekčními dýchanky" jsem se také setkala...

...moje dcery však chytily neštovice jaksi "odnikud", když jim byly čtyři roky (té starší) a devět měsíců (té mladší). Zrovna jsme byli na letní dovolené s kamarády a kupou cizích dětí, takže jsme museli okamžitě vyklidit pole a zbytek dovolené jsem s nimi trávila v dusné výhni pražského bytu.

Mohu-li Vás ale uklidnit, neštovice u malých dětí nejsou nic hrozného. (Samozřejmě, až na ty otravné pupínky. Ale pokud vím, tekutý pudr, který jsem sama jako neštovicemi postižené dítě nenáviděla, protože se mi s ním pyžamo lepilo na tělo, se už nepoužívá.)

Barbora, http://stastnyblog.wordpress.com

V. Košťál 24.5.2011 10:25

Asi nevíte, že...

... cílem je minimalizovat utrpení dětí, nakazit je pokud možno v chladném zimním období kdy se nepotí a lépe snášejí léčbu. Uprostřed parného léta by to bylo utrpení, nehledě na možnou reakci gelu či mastičky na sluncem ozářenou pokožku. Taky jsme se s caparty zůčastnili "neštovicového dýchánku" ale bohužel nic :-(.