Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Dívali jsme se na zvěrstva, zbraň byla jen pro sebeobranu, říká veterán balkánských misí

Uniformu už před časem vysvlékl, přesto mu na vrátnici ve Vyškově neřeknou jinak než „pane plukovníku“. Karel Klinovský si prošel balkánskými misemi hned od počátku, „venku“ strávil několik let života. A přátelé mu neřeknou jinak, než Kliňák.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PA

27. 11. 2017 16:40

Velmi zajímavý článek. Díky.

0 0
možnosti

27. 11. 2017 14:19

Zajímavé.

Ještě 100 x zajímavější bude otevřít archivy tajných služeba přečíst si, která velmoc Jugoslávské peklo rozpoutala.

Možná se k tomu dosteneme už za 30 let.

0 0
možnosti
RH

R. Hanuš

27. 11. 2017 14:02

No, byl jsem na vojně a lampasáci pro nás vždycky byli jen "zelený gumy". Jak vidím, některé věci se prostě nemění. Kdo by také šel dobrovolně dělat vojáka z povolání. Že?

0 0
možnosti
JP

27. 11. 2017 20:46

Byl jsem taky na vojně a za komančů byli vojáci z povolání hodně divná sebranka. V tom souhlasím. Shodou okolností jsem byl v 80. letech u onoho vimperského útvaru, o kterém byla řeč v rozhovoru. Karel (Klíňák) Klinovský se těšil respektu a v rámci možností i oblibě mezi záklaďáky jako jeden z těch, kdo nepatřili mezi zákeřné lampasácké svině a byl všeobecně vnímán jako férový chlap. Podobně jeho nadřízený kapitán Trněný (Trnka). Byla to divná doba, divná armáda divného režimu, ale speciálně na tyhle dva vzpomínám v dobrém.

0 0
možnosti
KK

K. Kořinek

27. 11. 2017 13:20

K tomu jen dvě slova : Havel, Schwarzenberg.

0 0
možnosti
AH

27. 11. 2017 11:53

No nevim .. ja prokoukl v 15, ale je fakt, ze jsem v tom byl mezi vrstevniky celkem osamocen.

0 0
možnosti
LB

L. Bystrý

27. 11. 2017 8:11

Děkuji, soudruhu plukovníku!

Moc Vám děkuji za upřímná soudružská slova, jimiž jste oslavil naši ČSLA!

Ano, byli jsme mladí kluci, tehdy v nešťastných 80. letech, kdy imperialismus prosazoval demokracii NESMÍRNĚ bezohledně. Přesto jsme nemuseli přemýšlet, proč jdeme na vojnu, proč se cvičíme v obraně vlasti proti těm „na druhé straně“: Hájili jsme naše západoasijské hodnoty proti evropským pahodnotám.

Ano, hájili jsme: 1) naši zdravou národní a třídní nenávist; 2) celospolečenské vlastnictví výrobních prostředků; 3) klidný spánek našich dětí. A s námi naše výdobytky hájili - proti německým revanšistům a americkým žoldákům - naši ruští bratři, příslušníci Střední skupiny Sovětské armády.

Ano, v obraně míru a socialismu proniknout hluboko do týlu nepřítele, tiše podřezat euroamerické oficíry, zneškodnit útočné jaderné zbraně NATO – to jsou dovednosti, které budou potřebovat naši hoši už brzy, po opětovném osvobození Česka Armádou Ruské federace.

Takže: Na shledanou v armádě a Mupy mup!

0 0
možnosti
ML

27. 11. 2017 8:27

:-)

0 0
možnosti
RS

27. 11. 2017 7:16

Sumavu jsem poznal. Ono to bylo trochu jinak. Na hranici byli hranicari. To byli podle mezinarodni smlouvy policajti. Byli velmi uvedomeli. Kousek dal jsme byli my, podpora pohranicni straze. To byla armada. Pohoda tam moc nebyla. Jeden se tam zblaznil a zacal strilet do vesnice. Museli ho zastrelit. Krome cviceni jsme sklizeli seno a honili ty, co chteli utect do Nemecka. Ty jsem nikdy nevidel. Bylo to nebezpecne. Bylo tam hodne zmiji. Na nemecke strane byli jako u nas policajti.

0 0
možnosti
ML

27. 11. 2017 8:25

>Na hranici byli hranicari. Byli velmi uvedomeli.<

Jako hrdy pohranicnik F. Skuplik!

--------------------------------------------------------------

>To byli podle mezinarodni smlouvy policajti.<

Ale jen na hranicnich prechodech! A hranicni prechody opet hlidali pohranicnici, napr. vpousteci a vypousteci zavory, ktere se jen tak nedaly prorazit Tyto zavory nebyly proti "vrahum z volstrytu", ale aby komousum neutikala delnicka a rolnicka trida! Takze zavory celostatniho vezeni!

0 0
možnosti