Diskuse k článku: V Kazachstánu přistál modul se třemi kosmonauty, posádka se vrátila z mise na ISS

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 4.6.2018 19:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
F. Navr8til 3.6.2018 20:04

Škoda jen , že taková spolupráce není i v ostatních oblastech, např. ekonomické nebo kulturní.

K. Pokorný 3.6.2018 18:50

Tady Amíkům nějak nevadí, že je vozej na výlet Rusáci

F. Grimes 3.6.2018 19:05

Rusaci jim dělají taxikáře. Jde o business - rusakum to taky nevadí když to financují Američani a ještě sebou svezou rusaka. NASA je holt příliš drahá a je to prozatím mnohem levnější s tím že do pár let by zase měli být levnější soukromé firmy jako SpaceX.

S. Masek 3.6.2018 21:52

Grimes, kam na ta moudra chodi? Spojene Staty jiz po leta nemaji zadny svuj prostredek jak dostat sve astronauty do ISS a jsou naprosto zavysli na tom primitivnim Rusku.

D. Martin 4.6.2018 9:54

Opravdu? :)

Možná někdo nevnímal realitu posledních let,ale NASA nemá zájem o blízkou dopravu na ISS a oběžnou dráhu.Tuto oblast zcela přenechá soukromým dopravcům typu SpaceX.Kteří mají technický nové prostředky.Rusák létá koncepčně 40 let starým vrakem.A nic nového v dohledu.Až jím Amici přestanou platit tak může Ivan svůj vesmírný program zabalit zcela.Stejně jim to více padá než létá...

F. Grimes 4.6.2018 19:39

No, ale to co jsem psal není v rozporu s tím co píšete vy. NASA staví a provozuje rakety příliš draze, tak se dohodli s rusakama že se budou chvíli vozit s nima a zároveň to celé budou financovat. Problém je hlavně v tom že rakety jsou na jedno použití, tak to vyjde hodně draho, hlavně když každý špičkový expert v NASE bere miliony, a Rusaci to jakž takž zvládají skoro zadarmo. Budoucnost jsou ovšem vesmírné lodě na víc použití, které můžou létat tam a zpět opakovaně. Na té technologii dělá několik firem v USA jako SpaceX, Virgin Galactic, atd. Co si budem ale povídat, většinu mezinárodní vesmírné stanice platila NASA a hlavně to tam vše dovezla, takže si Rusaci moc nemůžou stěžovat když Američani platí jak za ruské rakety tak za MVS.