Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Clusterfuck aneb proč mají Němci nejhorší internet široko daleko?

Vydavatelka českoněmeckého magazínu N&N Danuše Siering se svém sloupku z Berlína píše tentokrát o digitálním středověku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

K24a67r52e35l 73V58y44d92r18a

29. 9. 2022 13:25

Když jsem se z Wikipedie dozvěděl, že "The first working fiber-optic data transmission system was demonstrated by German physicist Manfred Börner at Telefunken Research Labs in Ulm in 1965", tak jsem si vzpomněl, jak jsem mezi lety 2017 - 2020 v německém Bavorsku procházel obrovským kulturním šokem při jednání s Telekomem Deuschland. Když jsme v bytě přes modem DSL dosáhli 5 MBit/s, tak jsme bouchali sekt. Abychom se mohli koukat na české televizní stanice, potřebovali jsme vysokorychlostní tarif ( 100 Mbit / s). K tomu byl povinně set top box. Na základě osobní zkušenosti plně podporuji hlavní text článku a první komentář považuji za "roztomilý".

0 0
možnosti
PP

To je ukázková informační manipulace: obvinění Helmuta Kohla, že v roce 1982 překazil výstavbu optických sítí ... vážená paní, v roce 1982 se optické sítě nestavěly nikde na světě, protože neexistovaly. V té době existovaly pouze experimentální optické přenosové systémy, které se pokusně začínaly nasazovat do páteřních transportních sítí (= propojují ústředny mezi sebou), nikoliv do sítí přístupových (= propojují ústřednu s účastníkem). Na Západě se v 80s budovaly masově přístupové sítě s vysokofrekvenčními metalickými kabely, po kterých se přenášela především kabelová TV, protože ani Internet tehdy neexistoval. Pozůstatky po této éře (utrhané a rozbité přípojkové krabice na fasádách domů) můžeme spatřit dodnes nejen v Německu, ale hlavně v UK a US. Optické přístupové sítě se začaly ve velkém budovat až o 10-15 let později ...

3 0
možnosti