Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Čeští důchodci patří k nejosamělejším v EU, hůře se mají jen Italové

Český červený kříž dostal od sponzora 328.618 korun, které pomohou osamělým seniorům. Osamělost cítí v ČR podle statistik každý třetí člověk starší 75 let. Česko tím patří k nejhorším zemím EU, hůře na tom jsou už jen Italové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Je to dáno jejich zku rv eným kverulantsvím... Dzp.

0/0
25.9.2013 20:49

Četla jsem již mnohokrát názor

že vícegenerační bydlení (babička s dědou společně se svými dětmi a jejich dětmi, tedy se svými vnuky) ve společném bytě, kde by každá generace měla vyčleněný svůj pokoj, je nedůstojné... stejně tak nedůstojné je údajně sestěhování několika důchodců dohromady (obdoba studentského bydlení)... kromě toho se argumentovalo vzájemnou nesnášenlivostí... Co na to říct? Jak si kdo ustele, tak si lehne - alespoň co se té osamělosti týče.

0/0
24.9.2013 11:36

Re: Četla jsem již mnohokrát názor

To je moudro, jako že déšť padá z nebe na zem. Osamělost není v tom, zda rody bydlí v jednom bytě či ne. Osamělost je dána nezájmem okolí - zejména rodiny - o starého člověka. Osamělost je funkcí pocitu zbytečnosti - nikdo mne nepotřebuje, nikdo o mne nestojí. Příčiny mohou být v mladých i ve starých. Pokud jde o seniorské bydlení je jeho hlavním problémem, že se dotyčný senior nuceně odstěhuje do zcela neznámého prostředí, poměrně daleko od místa, kde dosud žil. Řešení to jistě má, stačilo by se porozhlédnout po Evropě a vyhodnotit zkušenosti z jiných zemí.

0/0
27.9.2013 14:02

Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

poctivě pracovali, aby je po revoluci zlikvidovali političtí šmejdi všeho druhu. Je na čase všem těm Bémům, Topolánkům, Klausům, Bakalům, Sobotkům, Janouškům, Nečasům, Kočárníkům, Chalupům a tisícům podobných jako přes kopírák, kteří se napakovali za státní a občanské peníze a nikdy nic státu nevrátili v jakékoliv podobě, zabavit majetky a poslat je do tepláků. Ať se nemohou volně pohybovat a vysmátí plivat do obličeje svým chováním zbytku národa.

0/0
22.9.2013 19:25

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Nechápu co to má společného s osamělostí. Když jste celí život pracoval a nevěnoval se dětem, tak jste osamělí. Plivněte do obličeje jim.

0/0
23.9.2013 10:45

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Pane Farmačko, vy jste perfektní ilustrací levičáckého farizejství. Za prvé článek nebyl o penězích,  ale o osamělosti. pokud levici a konkrétně vám tolik jde "o člověka", proč za těmi osamělými nezajdete, nepopovídáte si s nima, nerozptýlíte jejich obavy z osamělosti pokud je třeba se přestěhovat z velkého a drahého bytu do menšího, levnějšího? Protože  vám se náramně hodí do krámu vystressovaní bezmocní lidé, kterým můžete předhodit "vinníky" jejich problémů. Ale těmi vinníky jste vy, bolševici. Kdybyste nechali "pravičáky" napokoji, nevnucovali výdobytky, nešikanovali kvůli "vztahu k socialistickému zřízení" mohli jste si budovat socialismus dál, nikdo by vám ho nebral! I potom, v kupónovce jste si mohli vzít svůj "spravedlivý podíl" a jít s mím třeba k čertu / nebo do KLDR/. Budovat kapitalismus vás nikdo nenutil, mohli jste si založit třeba družstvo s miliony členů a společným majetkem - primo komunismus. Jen byste přišli o nedobrovolné "sponzory" a zadrátované hranice.

0/0
23.9.2013 18:12

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Bohužel všichni ti Farmačkové vůbec nepochopí o čem vlastně mluvíte.

0/0
24.9.2013 13:53

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Do tepláků s Farmačkou, za podněcování nenávisti a nesnášenlivosti.....

0/0
24.9.2013 10:47

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Pane Farmačko, jsem "současný důchodce", ale necítím se zlikvidovaná ani trochu. Naopak, jsem vděčná osudu, že jsem se dožila změny režimu a poslední roky své pracovní kariéry jsem mohla pracovat v oboru, kterého jsem před převratem "nebyla hodna" - neměla jsem potřebný kádrový profil.

A že si někteří pěkně nakradli - no, ne náhodou to byli často právě bývalí soudruzi - měli potřebné známosti a často i dost peněz k rozjetí podnikání - znám takových několik. Jeden na mne před lety asi čtvrt hodiny nepříčetně řval, když jsem ho oslovila "pane inženýre" místo "soudruhu náměstku" - no a dnes je velký pan podnikatel a rozšiřovat se o praktikách, jakými podnikání rozjel, to by bylo na román. Ono se holt při bouřce vždycky zvíří bahno.

No ale zaplať pánbu za to - bude to sice ještě trvat, ale přece jen máme blíž k SRN než ke KLDR.

0/0
25.9.2013 20:46