Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Čeští důchodci patří k nejosamělejším v EU, hůře se mají jen Italové

Český červený kříž dostal od sponzora 328.618 korun, které pomohou osamělým seniorům. Osamělost cítí v ČR podle statistik každý třetí člověk starší 75 let. Česko tím patří k nejhorším zemím EU, hůře na tom jsou už jen Italové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

poctivě pracovali, aby je po revoluci zlikvidovali političtí šmejdi všeho druhu. Je na čase všem těm Bémům, Topolánkům, Klausům, Bakalům, Sobotkům, Janouškům, Nečasům, Kočárníkům, Chalupům a tisícům podobných jako přes kopírák, kteří se napakovali za státní a občanské peníze a nikdy nic státu nevrátili v jakékoliv podobě, zabavit majetky a poslat je do tepláků. Ať se nemohou volně pohybovat a vysmátí plivat do obličeje svým chováním zbytku národa.

0/0
22.9.2013 19:25

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Nechápu co to má společného s osamělostí. Když jste celí život pracoval a nevěnoval se dětem, tak jste osamělí. Plivněte do obličeje jim.

0/0
23.9.2013 10:45

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Pane Farmačko, vy jste perfektní ilustrací levičáckého farizejství. Za prvé článek nebyl o penězích,  ale o osamělosti. pokud levici a konkrétně vám tolik jde "o člověka", proč za těmi osamělými nezajdete, nepopovídáte si s nima, nerozptýlíte jejich obavy z osamělosti pokud je třeba se přestěhovat z velkého a drahého bytu do menšího, levnějšího? Protože  vám se náramně hodí do krámu vystressovaní bezmocní lidé, kterým můžete předhodit "vinníky" jejich problémů. Ale těmi vinníky jste vy, bolševici. Kdybyste nechali "pravičáky" napokoji, nevnucovali výdobytky, nešikanovali kvůli "vztahu k socialistickému zřízení" mohli jste si budovat socialismus dál, nikdo by vám ho nebral! I potom, v kupónovce jste si mohli vzít svůj "spravedlivý podíl" a jít s mím třeba k čertu / nebo do KLDR/. Budovat kapitalismus vás nikdo nenutil, mohli jste si založit třeba družstvo s miliony členů a společným majetkem - primo komunismus. Jen byste přišli o nedobrovolné "sponzory" a zadrátované hranice.

0/0
23.9.2013 18:12

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Bohužel všichni ti Farmačkové vůbec nepochopí o čem vlastně mluvíte.

0/0
24.9.2013 13:53

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Do tepláků s Farmačkou, za podněcování nenávisti a nesnášenlivosti.....

0/0
24.9.2013 10:47

Re: Současní důchodci jsou ti, kteří usilovně celý život

Pane Farmačko, jsem "současný důchodce", ale necítím se zlikvidovaná ani trochu. Naopak, jsem vděčná osudu, že jsem se dožila změny režimu a poslední roky své pracovní kariéry jsem mohla pracovat v oboru, kterého jsem před převratem "nebyla hodna" - neměla jsem potřebný kádrový profil.

A že si někteří pěkně nakradli - no, ne náhodou to byli často právě bývalí soudruzi - měli potřebné známosti a často i dost peněz k rozjetí podnikání - znám takových několik. Jeden na mne před lety asi čtvrt hodiny nepříčetně řval, když jsem ho oslovila "pane inženýre" místo "soudruhu náměstku" - no a dnes je velký pan podnikatel a rozšiřovat se o praktikách, jakými podnikání rozjel, to by bylo na román. Ono se holt při bouřce vždycky zvíří bahno.

No ale zaplať pánbu za to - bude to sice ještě trvat, ale přece jen máme blíž k SRN než ke KLDR.

0/0
25.9.2013 20:46

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...