Diskuse k článku: Kouřit, či nekouřit? Dejte na svůj rozum, radí lékařka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 21.8.2013 15:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Klimešová 21.8.2013 8:58

Kouřila jsem mnoho let

s přestávkami   v těhotenství  a kojení  a pak  jsem  začala  znovu., před  rokem a půl  jsem se rozhodla z finančních  důvodu  s kouiřením přestat. Naštvalo mě  když  jsem si uvědomila kolik tomuto  státu  odvádím  na spotřební  dani .Normálně  mě to dožralo.Tak jsem přesedlala  na e-cigaretu  a  zapomínala jsem na ni.Tak  jsem přestala  úplmě  je to prostě  v hlavě.V bytě je krásný vzduch   záckiny  nesmrdí, Jsem  tomu  ráda,že jsem to dokázala.

P. Čech 20.8.2013 18:29

Lékařka lže.

Paní lékařka Hana Sovinová nechť si své rady strčí za klobouk. Nemá totiž pravdu.Kouřil jsem cca 50 let a to 20 cigaret denně. Před dvěma lety jsem přestal, ovšem nikoliv proto, že by kouření nějak zhoršovalo mé zdraví. Přestal jsem zejména proto, že jsem již nadále nehodlal podporovat tento zlodějský stát, který na krabičce nejlevnějších cigaret inkasuje cca 50 Kč.Osobně jsem se v době, kdy jsem kouřil nikdy při sportu nezranil,nemocný jsem byl jen velmi málo (sem tam nějaké to běžné nachlazení) a stísněnou náladou jsem nikdy netrpěl.Právě naopak, od doby kdy jsem přestal kouřit jsem stále nemocný. S ledvinami, žaludkem, dvanácterníkem a mám zvýšený krevní tlak. V době kouření jsem měl tlak 120/80 Teď zvažuji, zda se nemám ke kouření vrátit, třeba se mi tím vrátí i zdraví. Paní doktorka lže a to stejně, jako všelijací většinou "napravení" kuřáci.

P. Ruzicka 20.8.2013 18:56

Re: Lékařka lže.

Asi tu chcete vyvolat flame, jako pokus velmi dobré. Je to takový ten přístup: "Cigarety cévy zúžují, alkohol je zase roztahuje, no a tělo potřebuje nějaký pohyb."  Ale psát ve stylu, že cigarety jsou lékem na nemoci, to je dosti legrační. Já jsem neměl problémy ani když jsem kouřil a ani teď, avšak čerstvý vzduch po dešti vnímám jako něco nádherného, jako kuřák jsem to tak nepociťoval.

J. Kadeřábek 21.8.2013 15:55

Re: Lékařka lže.

Tak když jste kouřil 50 let tak Vám nyní může být kolem 65 a ty choroby jsou klasickým projevem stáří.

A. Aichou 20.8.2013 13:40

Copak kouření

Alkohol tady na divokém Východě působí víc problémů. Ale to samozřejmě nikomu nevadí, protože president je ožrala a chlastání je národní sport...

P. Ruzicka 20.8.2013 13:51

Re: Copak kouření

No a nejlepší kombinace je krabka cigaret a lahev chlastu. Dost lidí tak žije.

A. Aichou 20.8.2013 17:09

Re: Copak kouření

A k tomu denně smažený řízek, levné salámy, nebo mražené pizzy. Ano, znám takové. Nevypadají zdravě...

P. Čech 20.8.2013 18:32

Re: Copak kouření

Dost lidí tak žije a jsou zdraví a spokojení. Jejich spokojenost jim kazí jen agresivní nekuřáci a to tím, že jsou netolerantní a stát, který je okrádá na daních .

J. Strnadova 20.8.2013 17:58

Re: Copak kouření

Tak prezident je i chodící fabrika. V tom to není. Myslím, že v tom článku je několikrát zmíněno pasivní kouření a ochrana dětí a nekuřáků. My třeba bydlíme vedle sousedů, kteří hodně kouří. Pomalu si u nás ani nemůžeme dát požární hlásič, protože by nám pořád hlásil alarm... To mi nepřijde v pořádku. Kdyby si tam popíjeli rum, tak nás to nejspíš tolik neobtěžuje. My jsme nekuřáci a cigarety nám skutečně hodně smrdí. Navíc máme malé děti.

P. Ruzicka 20.8.2013 18:50

Re: Copak kouření

No v takovém případě doporučuji se přestěhovat a dopředu se informovat jací jsou sousedé. Teď jste ve stavu, kdy Vás sousedi omezují, ale jakmile by se to otočilo, tak budou omezováni oni. Prostě nic ideálního. Vím, že to není jednoduché, jak se to píše. No a co se ochrany dětí týče ... dokud budou prodejci, kteří prodají třináctiletým krabičku, tak to nebude moc efektivní. Celkem mi v článku chybí, že i stát z toho má své ...

P. Ruzicka 20.8.2013 11:51

Nechť si každý dělá co chce, je to jeho život.

Já jsem odnaučený kuřák, takže i vím, jak chutná Velbloud bez filtru, což jsem z běžných cigaret považoval jako nejlepší. Lepší jsou už jen různé sváteční cigarety, kde je cena úplně jinde. Mintky, Vanilky, Višně a podobné, to je jako ochucené pivo. Kouří se to, ale do pravé cigarety to má hodně daleko. Nedá se napsat, že by z cigarety nebyl žádný požitek a že z ní je jen smrad. To je nesmysl. Ovšem zvyšováním dávky učinek opadá až nakonec zůstane jen ten smrad. Ovšem, když třeba měsíc nekouříte a pak si dáte pořádnou cigaretu, tak přímo lítáte. Bohuže i díky různím nařízením kvalita cigaret neskutečně klesá, protože se přimýchávají různé nesmysly a i papírky mají za sebou řadu změn, takže dnes natrefit na kvalitní cigaretu asi nebude moc jednoduché. Přestat není skutečně jednoduché, ale pokud má člověk velmi silnou vůli, není to nepřekonatelné. Chce to však najít svůj klid a pohodu, pokud toto člověk v sobě nemá, tak to táhne ke krabičce cigaret.I když jsem odnaučen, kuřáci mi nevadí.

K. Novák 20.8.2013 11:32

Jó,žena je žena,

ale dobré cigárko,to je pokouřeníčko.O to se nekuřák připravuje.